Dobry rok w sprzedaży ciężarowych

Dobry rok w sprzedaży ciężarowych

Gdyby nie brać pod uwagę sytuacji utrudniających rozwój firm transportowych, można by powiedzieć, że kondycja polskiego transportu jest bardzo dobra.

Nadal jesteśmy potęgą przewoźników w UE (co 4. ciężarówka jest z polskiej firmy) i nadal potrafimy dobrze funkcjonować na rynku konkurencji. Jeśli sytuacja gospodarczo-polityczna nie ulegnie zasadniczej zmianie wydaje się, że cykl związany z częstotliwością wymiany taboru będzie stabilny i w miarę przewidywalny.
W 2015 roku zarejestrowano w Polsce 22 437 nowych pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 t DMC. Jest to o 26,6% więcej niż w 2014 roku. Przeważającą większość stanowiły samochody do transportów długodystansowych. W roku 2015 zarejestrowano m.in. ponad 17 000 nowych ciągników siodłowych.

Scania Polska, jako pierwsza firma, podsumowała rok. Stabilna sytuacja szwedzkiej spółki pozwala jej na prowadzenie długofalowej polityki sprzedażowej. Nic więc dziwnego, że już na początku grudnia można było mówić o tym, co w minionym roku udało się zrobić i kreślić plany na przyszłość. W roku 2015 do klientów trafiło 3538 szt. pojazdów, w tym 2692 ciągniki siodłowe.

HaraldWoitke

 

 

 

 

 Harald Woitke dyrektor generalnego Scania Polska, patrzy z optymizmem w przyszłość. Dzięki niezawodnym oszczędnym pojazdom Scania ma mocną pozycję rynkową.

Osiemnastoprocentowy udział w polskim rynku i silna trzecia pozycja potwierdza konsekwentną realizację zadań, które wyznaczono rok wcześniej. A głównym zadaniem współczesnych producentów ciężarówek jest dostarczyć klientowi narzędzi pracy przynoszących w jak największym stopniu zysk. Cel, jaki stawiają sobie producenci pojazdów użytkowych to przede wszystkim jak najniższe zużycie paliwa, bo to ono bezpośrednio wpływa na rentowność przedsiębiorstwa. Wprowadzona w ub. roku na rynek 450-konna jednostka napędowa Scania Euro 6 SCR w pełni potwierdza tezę o dążeniu do ograniczenia zużycia paliwa. Testy przeprowadzone  wśród dziennikarzy branżowych, a potem z udziałem klientów wykazały, że pojazdy użytkowane w normalnej eksploatacji potrafią osiągnąć spalanie na poziomie 23 l/100 km.

TomaszCwalina

 

 

 

 

 Tomasz Cwalina, dyrektor sprzedaży Scania Polska – w ubiegłym roku sprzedaliśmy ponad 1000 samochodów używanych. Wyraźnie wzrasta udział odkupów.

Drugim ważnym aspektem jest obsługa serwisowa oraz związany z tym koszt użytkowania samochodu. W Polsce Scania posiada 37 punktów serwisowych, w tym 26 własnych. W ub. roku na mapie Polski pojawił się kolejny serwis na mocno uczęszczanym szlaku drogi A4 niedaleko Bolesławca. Gęsta sieć punktów obsługowo-naprawczych sprzyja zawieraniu kontraktów serwisowych. W 2015 roku, co drugi samochód  Scania został sprzedany z usługą obsługowo-naprawczą. W ten sposób firmy transportowe, nie tylko zyskują komfort w postaci całodobowej opieki serwisowej lecz także w łatwy sposób mogą obliczyć koszt eksploatacji taboru.

PawelPaluch 2

 

 

 

 

 Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polskazamierzamy kontynuować akcje, które cieszą się uznaniem klientów. M.in. wiosną pokażemy gamę pojazdów skierowaną do sektora budowlanego. W dalszym ciągu będziemy promować nasze oszczędne jednostki napędowe rozwijając program Scania – Zawsze na czele.

Miniony rok stał pod znakiem wielu wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych. Wiosną mogliśmy uczestniczyć w Scania Test Tour, czyli w 12 prezentacjach pojazdów budowlanych. Nieco później odbył się konkurs najlepszych zespołów serwisowych Scania Top Team. W kwietniu  kibicowaliśmy naszemu zawodnikowi w finale Scania YETD. Na początku wakacji (w ramach programu Scania - Zawsze na czele) w trasę wyruszyły zielone Scanie udowadniając iście rekordowe zużycia paliwa.Nie mniej ciekawie zapowiada się kolejny rok, gdyż oprócz cyklicznych imprez Scania zaprasza na obchody 125-lecia założenia firmy, co z pewnością przełoży się na szereg akcji promocyjnych.

 

Michał Bąk

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL