Dwanaście lat produkcji autobusów

Dwanaście lat produkcji autobusów

Po dwunastu latach produkcji do odbiorców trafił właśnie trzydziestotysięczny egzemplarz Mercedes-Benz Citaro. Świadczy to o sukcesie elastycznej konstrukcji modułowej w produkcji autobusów miejskich.

25 sierpnia 2010 Michael Göpfarth, członek zarządu Mercedes-Benz w Omnibusse EvoBus GmbH, przekazał w zakładzie produkcji autobusów koncernu Daimler AG w Mannheim jubileuszowy pojazd Walterowi Rathbergerowi i Erichowi Haiderowi, dyrektorom - członkom zarządu przedsiębiorstwa komunikacyjnego Linz Linien GmbH. Podkreślił przy tym szczególną zdolność Citaro dostosowywania się do zmieniających się w ciągu tych lat trendów i prezentowania się zawsze w nowoczesnej formie.

 - Citaro zawsze potrafił wyznaczać nowe trendy w komunikacji publicznej. W jego produkcji systematycznie stosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i stylizacyjne.  Dzięki nim przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej otrzymywały do dyspozycji pojazd w najwyższym stopniu oszczędny i niezawodny, a pasażerowie atrakcyjny środek komunikacji.  Citaro jest w stanie spełnić niemal wszystkie indywidualne życzenia klientów. - powiedział Michael Göpfarth.

Większość z 30.000 wyprodukowanych  autobusów Citaro pochodzi z zakładów Mercedes-Benz w Mannheim, gdzie Citaro jest wytwarzany  od  1998 r. Pod koniec 2009 r.  produkowano  tu na powierzchni  141.000 m2 autobusy miejskie, podmiejskie i turystyczne marki z gwiazdą.

Źródło: Mercedes-Benz Polska
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL