Volkswagen Transporter najlepszym vanem 2016 roku

Volkswagen Transporter najlepszym vanem 2016 roku

Tegorocznym laureatem konkursu International Van of the Year został Volkswagen Transporter szóstej generacji.

To nie pierwszy tytuł najlepszego samochodu użytkowego dla niemieckiej marki. Międzynarodowe jury doceniło popularny model Transportera już po raz trzeci.

Plebiscyt na najlepszy lekki samochód dostawczy odbywa się regularnie od 1992 roku. Każdego roku międzynarodowe jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 24 kraje europejskie, nagradza nowe samochody dostawcze o masie całkowitej do 3,5 tony. Co ciekawe, uczestników konkursu wybierają sami dziennikarze. Na podstawie własnych obserwacji i opinii użytkowników wyłaniają najciekawsze auta, które pojawiły się na rynku w okresie między kolejnymi edycjami. Zgodnie z regulaminem sędziowie powinni odbyć też jazdę testową każdym z 6 aut znajdujących się na ostatecznej liście pretendentów do tytułu. Głównym kryterium nominacji i wyboru kandydatów są standardy wydajności i trwałości w użytkowaniu obowiązujące w krajach reprezentantów w odniesieniu do środowiska oraz bezpieczeństwa ludzi. Werdykt ustalany jest na podstawie punktacji przyznanej przez członków jury. Każdy z dziennikarzy ma do dyspozycji 12 punktów, z których maksymalnie 7 może trafić na konto jednego kandydata.

Zwycięzca – Volkswagen Transporter T6
W tegorocznej edycji konkursu, tytuł najlepszego vana 2016 roku otrzymał Volkswagen Transporter T6 zdobywając w sumie 98 punktów.  Nowa generacja popularnego auta użytkowego zyskała nowoczesny wygląd, spójny z pozostałymi modelami marki. Największe zmiany dokonały się jednak we wnętrzu samochodu. Wszechstronny i elastyczny nowy Transporter to idealny partner dla biznesu. Zaawansowane systemy wsparcia kierowcy, odmieniony kokpit i największa przestrzeń ładunkowa sprawiają, że auto doskonale spełnia swoją użytkową rolę. Do napędu modelu T6 służą dwulitrowe jednostki TDI i TSI, a napęd przenoszony jest za pośrednictwem pięcio- lub sześciobiegowej skrzyni manualnej lub siedmiobiegowej przekładni DSG. W opcji dostępny jest także napęd na cztery koła. Imponująca ilość ponad 500 odmian modelu pozwala na skonfigurowanie egzemplarza idealnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Oprócz nadwozi typu furgon czy kombi o różnej długości i wysokości, z różnym rozstawem osi i liczbą miejsc dostępne są także modele skrzyniowe z kabiną pojedynczą albo brygadową.

Leasing na miarę najlepszych samochodów użytkowych
Funkcjonalny samochód potrzebuje elastycznego finansowania. Transporter szóstej generacji dostępny jest w atrakcyjnym leasingu VW Użytkowe (sprawdź Kalkulator.vwbank.pl/vw_uzytkowe_leasing). Leasing to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą angażować własnych środków finansowych na zakup auta. Największą zaletą takiego finansowania jest brak wpływu na zdolność kredytową firmy oraz możliwość zaliczenia rat w koszty uzyskania przychodu. W dodatku leasing z wysoką wartością końcową pozwala dopasować warunki umowy do możliwości przedsiębiorstwa, a miesięczna rata jest dużo niższa w porównaniu z klasycznym leasingiem, bo spłaca się jedynie kwotę równą przewidywanej utracie wartości samochodu, a nie jego całą cenę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL