Fiaty: Ducato Maxi i Ducato

Fiaty: Ducato Maxi  i  Ducato

4_trucks_-_600

W fabryce Sevel, zlokalizowanej we Włoszech, wyprodukowano  4 miliony samochodów. Fabryka ta, to parytetowa spółka joint venture zawiązana pomiędzy Fiat Group Automobiles i PSA-Peugeot Citroën. 4-milionowym samochodem jest Fiat Ducato Maxi. Sevel jest największą europejską fabryką produkującą średnie i duże samochody dostawcze

Fiat Ducato Maxi - wyposażony jest  w silnik 3.0 Multijet Power (o mocy 157 KM i momencie obrotowym 400 Nm), z automatyczną skrzynią biegów Comfort-Matic. Rodzina samochodów X250 jest najlepiej sprzedawaną w swoim segmencie w Europie z ponad 30 proc.  udziałem w rynku. W szczególności, Fiat Ducato w pierwszych 6 miesiącach tego roku uzyskał wynik 53 500 rejestracji, zwiększając swój udział w rynku europejskim do 19,2 proc.  (w 2006 było to 15,1 proc.). Są to znaczące osiągnięcia handlowe modelu, który zdołał wykorzystać prawie trzydziestoletnie doświadczenia, prezentując się zawsze na rynku jako pojazd innowacyjny, praktyczny i niezawodny. Ze swymi nadzwyczajnymi możliwościami załadunkowymi (pojemność przestrzeni ładunkowej od 8 do 17 m3 i ładownością od 1000 do 2000 kg). Fiat Ducato znajduje się na czele swojej kategorii, także dzięki niskim kosztom eksploatacji i poszanowaniu środowiska naturalnego.

Fiat Ducato - skutecznie spełnia wszystkie wymagania związane z transportem osób i towarów, oferując 300 typów nadwozi, ponad 2000 wersji, 150 opcji wyposażenia i ponad 120 kolorów. Gama Ducato obejmuje pojazdy do transportu towarów (3 rozstawy osi, 4 długości, 3 wysokości i 8 różnych pojemności), pojazdy do transportu osób (od Kombi do Panorama, od Minubusa do Gimbusa, z rozwiązaniami mogącymi zapewnić transport od 5 do 32 osób) oraz bazy do transformacji i zabudów (4 rozstawy osi i 5 długości), a także podwozia specjalne przystosowane dla producentów kamperów i innych firm specjalizujących się w zabudowach. Szczególną uwagę należy poświęcić Ducato Natural Power, którego sprzedaż przyczynia się do dominacji marki Fiata Professional w sektorze samochodów dostawczych zasilanych metanem. Przy zużyciu paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym  8,8 kg metanu/100 km, osiąga zasięg 400 km,  koszty na kilometr niższe do 25 proc. w stosunku do tych samych wersji zasilanych olejem napędowym. Należy podkreślić, że Ducato został zaprojektowany dla zapewnienia kierowcy tego, co najlepsze w zakresie bezpieczeństwa i komfortu: to aspekty, które ważne są dla tych, którzy spędzają w samochodzie większą część dnia roboczego, czyniąc go partnerem w podróży i we własnym biznesie.

Również oferta silników jest szeroka: 3 silniki Multijet (2.2 o mocy 100 KM, 2.3 o mocy 120 KM oraz 3.0 o mocy 157 KM), a także silnik 3.0 o mocy 136 KM Natural Power (metan/benzyna).  Gwarantują one  świetne przyspieszenia, a dzięki wysokim wartościom momentu obrotowego (od 250 a 400 Nm), dostępnym przy niskich obrotach, zapewniają wysoką elastyczność i przyjemność z jazdy. Warto podkreślić, że są to  jednostki ekologiczne o ograniczonym zużyciu paliwa, zapewniające niskie koszty eksploatacji, a także dużą niezawodność.

Źródło: Fiat Auto Poland

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL