Technologie Delphi na Targach IAA 2010

Technologie Delphi na Targach IAA 2010

Delphi po raz pierwszy przedstawi najnowocześniejsze technologie na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze.
Nowe produkty tej firmy pomogą producentom wyposażenia fabrycznego spełnić normy emisji, poprawią łączność i zwiększą ilość elektrycznie sterowanych elementów w pojazdach użytkowych.

Na targach pojazdów użytkowych IAA 2010, które odbędą się w dniach 23 - 30 września, firma Delphi Automotive przedstawi swoją najnowszą ofertę dla pojazdów użytkowych. Nowe produkty, które zostaną przedstawione na stoisku Delphi (hala 17, stoisko nr: A08) obejmują m.in. innowacyjne systemy Common Rail, przeznaczone dla pojazdów z segmentu Heavy Duty.

Delphi ogłosi zdobycie poważnych kontraktów na produkcję pomp dystrybucyjnych F2E i F2P, stosowanych w technologii common rail. Zaprezentowane jako projekt rozwojowy na targach IAA w 2008 r. nowe systemy, zostały zaprojektowane tak, by pracowały przy ciśnieniu do 3 000 barów - co w sposób tani umożliwia producentom spełnienie norm emisji Euro VI, amerykańskiej US10 i japońskiej PNLTR. Delphi ogłosi również zawarcie poważnych umów na produkcję swojego systemu common rail F2R, charakteryzującego się tradycyjną architekturą common rail.

- F2E i F2P stwarzają alternatywę dla systemów wtrysku paliwa opartych na EUI - (Elektroniczny Element Wtryskujący - Electronic Unit Injector) oraz EUP - (Elektroniczny Element Pompujący - Electronic Unit Pump) i pomogą naszym klientom w zapewnieniu zgodności z najbardziej rygorystycznymi normami emisji co najmniej do roku 2020. Obydwa systemy zostaną zaprezentowane na targach IAA. Z naszej strony obecni będą starsi rangą specjaliści, omawiający produkty, umożliwiające spełnienie coraz bardziej rygorystycznych norm emisji oraz wyzwań stawianych przez wzrastające wymagania dotyczące ekonomiki spalania, stawiane przed pojazdami z segmentu heavy duty - stwierdził Richard Green, globalny menadżer ds. sprzedaży w Delphi Diesel Heavy Duty.

Na całym świecie, niezawodność zbierania danych, ich ocena i szybkie reagowanie stają się coraz bardziej krytyczne. W pojazdach użytkowych duże znaczenie mają prawidłowo funkcjonujące systemy GPS i komunikacji bezprzewodowej, które służą podniesieniu wydajności i uniknięciu błędów. Aby poprawić wydajność i bezpieczeństwo, systemy architektury elektryczno-elektronicznej muszą, w sposób niezawodny, przekazywać zasilanie i dane w bardzo trudnych warunkach. Systemy okablowania Delphi, wsparte globalnym systemem stacji obsługi i wsparciem technicznym, udowodniły, że działają prawidłowo nawet w najtrudniejszych warunkach, w jakich poruszają się pojazdy użytkowe.

Na tegorocznych targach pojazdów użytkowych IAA 2010, Delphi zaprezentuje nową rodzinę złączy z serii Harsh Environment, przystosowanych do pracy w trudnych warunkach. Te w pełni kompatybilne systemy połączeń są przeznaczone dla pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych. W porównaniu ze standardowymi terminalami typu pin-and-sleeve, aktualnie dostępnymi na rynku, nowe złącza charakteryzują się wyjątkową szczelnością, odpornością na obciążenia mechaniczne oraz zdolnością przewodzenia dużych prądów.

Delphi zaprezentuje również swoją nową technologię złączy portu ładowania, ułatwiającą użytkownikowi ładowanie częściowo elektrycznych i w pełni elektrycznych pojazdów. Kompaktowa, przenośna ładowarka może być podłączona do standardowego gniazda w budynku i może być przechowywana w bagażnikach pojazdów takich jak autobusy, ciężarówki dostawcze, czy inne pojazdy użytkowe. W Niemczech, Delphi współpracuje z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Bochum, nad opracowaniem elektrycznego systemu i jego komponentów, przeznaczonych do kompaktowego, elektrycznego, dwuosobowego, miejskiego pojazdu zwanego BOmobil. Współpraca przy tym projekcie daje Delphi szanse opracowania samochodu od zera, wykorzystując najnowocześniejsze komponenty elektryczno-elektronicznej architektury  oraz wyposażając go w najnowsze komponenty zapewniające wygodę i komfort. Była to jedyna spośród 54 propozycji, która została przyjęta bez jakichkolwiek poprawek i będzie sponsorowana przez rząd niemiecki.

Źródło: Delphi

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL