Rusza druga edycja E-GIFT 2010

Rusza druga edycja E-GIFT 2010

22. września 2010 rusza druga edycja E-GIFT 2010. E-GIFT, czyli European Gas Independent Fuel Tour, to unikatowy projekt promocji LPG jako ekonomicznego i przyjaznego ekologicznie paliwa.

E-GIFT to połączenie konwoju pojazdów zasilanych gazem płynnym z konferencjami tematycznymi pod wspólnym tytułem LPG - z myślą o środowisku i z korzyścią dla biznesu - prowadzonymi przez najwyższej klasy ekspertów z kraju i z zagranicy, konkursami i prezentacją najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie autogazu. Gościem specjalnym konferencji będzie Arnaud Duvielguerbigny, dyrektor ds. rozwoju w Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego (AEGPL), który przedstawi najnowsze osiągnięcia na europejskim rynku autogazu.

Trasa tegorocznego Zielonego Konwoju LPG wiedzie z Warszawy, przez Lublin, Kraków, Wrocław, aż do Madrytu, gdzie 28. września rozpocznie się 23. Światowe Forum LPG. W Zielonym Konwoju LPG pojadą zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak również ciężarowe i użytkowe, udowadniając, że ekonomiczną i ekologiczną instalację LPG można zamontować niemal w każdym pojeździe. Podczas przystanków w w/w miastach będzie można obejrzeć wystawę pojazdów z napędem LPG, uzyskać porady ekspertów czy wziąć udział w konkursach.

- Wsparcie zastosowania pojazdów o niskiej emisji i wysokiej efektywności energetycznej z napędami alternatywnymi oraz wypracowanie rozwiązań hamujących napływ do krajowego parku zagranicznych pojazdów o niekorzystnych parametrach ekologicznych i energetycznych to jeden z ważniejszych kierunków polityki ekologicznej państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016. Polityka ta, dotyka także kwestii zmniejszenia emisji pyłu ze środków transportu - podkreśla Bernard Błaszczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, który objął patronatem konferencje E-GIFT 2010.

Harmonogram konferencji oraz przystanków Zielonego Konwoju LPG w ramach E-GIFT 2010: Warszawa, 22.09.2010, Centrum Konferencyjne Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, godz. 10.30; Lublin, 23.09.2010, Hotel Mercure, godz. 9.00; Kraków, 24.09.2010, Muzeum Narodowe, godz. 9.00; Wrocław, 24.09.2010, Hotel Novotel, godz. 15.00; Madryt, 28.09.2010, Palacio de Congresos - 23. Światowe Forum LPG.

Organizatorem E-GIFT 2010 jest Grupa ELPIGAZ - wiodący producent instalacji gazowych, zbiorników LPG i ciśnieniowych do samochodów oraz sprężarek powietrza. Więcej informacji na: www.egift-tour.pl

Źródło: E-GIFT

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL