Wpływ systemów transportu wewnętrznego na przedsiębiorstwo

Wpływ systemów transportu wewnętrznego na przedsiębiorstwo

Ograniczenia kosztów związanych z prowadzeniem produkcji czy dystrybucji oraz zwiększenie wydajności procesów logistycznych wewnątrz przedsiębiorstwa stanowią jedne z głównych celów firm produkcyjnych czy dystrybucyjnych.

Wąskie gardło w postaci mało wydajnej linii transportu bliskiego, brak miejsca magazynowego czy zbyt duże koszta związane z wykorzystywaniem nieefektywnych metod przenoszenia ładunków nie są zjawiskami rzadko spotykanymi. I nie działają na korzyść żadnej firmy.

Inwestycje mające na celu usprawnienie procesów logistycznych, a co za tym idzie produkcji oraz dystrybucji produktów, są posunięciem logicznym w sytuacjach, gdy przedsiębiorstwo nie jest w stanie odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie na swoje towary czy usługi. Modernizacja, a nawet zastosowanie całkowicie nowych rozwiązań z zakresu transportu bliskiego są krokiem w stronę zwiększenia wydajności. Europa Systems od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji zautomatyzowanych systemów transportu wewnętrznego i magazynowania.

Nośność oraz prędkość transportu ładunków za pomocą systemów uzależniona jest od materiałów, które będą przemieszczane za pomocą powstałej linii transportowej. W przypadku palet Euro, tworzywowych, chemicznych lub stalowych dopuszczalne maksymalne obciążenie to 2000 kilogramów na paletę, a prędkość transportu wynosi 30 metrów na sekundę. Przy transporcie ładunków ciężkich dopuszczalne obciążenie to ponad 2000 kilogramów, a prędkość przemieszczania zostaje dostosowana do wymogów technologicznych.

Ładunki lekkie, czyli kartony, pojemniki czy opony transportowane mogą być systemami pozwalającymi na obciążenie do 50 kilogramów na m2, natomiast ich wydajność wynosi 30 000 jednostek na godzinę. Na systemy transportu ładunków lekkich składają się przenośniki taśmowe, rolkowe oraz paskowe. Podczas przejazdu kartonów oraz pojemników istnieje możliwość odczytywania kodów kreskowych, a zawarte w nich informacje mieć mogą wpływ na trasę przejazdu ładunków. W przypadku opon system transportu wykorzystywany może być w obszarze kontroli końcowej, w strefie konfekcjonowania lub w miejscu składowania.

Zastąpienie wózków widłowych systemem transportu bliskiego dostarczanego przez Europa Systems w przypadku ładunków ciężkich i palet z produktami jest korzystne z racji wydajności procesów logistycznych i czasu potrzebnego na przeniesienie ładunków pomiędzy punktami produkcyjnymi. Każda instalacja dostosowywana jest do potrzeb przedsiębiorstwa. Wielopoziomowość systemów transportu produktów jest cechą, która wpływa na oszczędność miejsca poprzez zastosowanie wind i spirali grawitacyjnych zapewniających ciągłość przemieszczania przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni magazynowej oraz produkcyjnej.

Wiecej informacji na stronie: www.europasystems.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL