DHL transportuje urządzenia wiertnicze

DHL transportuje urządzenia wiertnicze

DHL Global Forwarding pod koniec maja br. zrealizował projekt relokacji urządzenia wiertniczego dla firmy działającej w sektorze Oil & Gas, wykonującej odwierty na zlecenie jedenej z firm z tej branży.


Realizacja projektu, o wartości ładunku 40 mln USD, polegała na zorganizowaniu niemal stu transportów specjalnych, w tym ładunków ciężkich o wadze dochodzącej do 70 ton. Przewóz wiertni o łącznej wadze 1900 ton został wykonany w ciągu zaledwie sześciu dni, włączając w to weekend. Transport ładunku odbył się z wiertni w woj. mazowieckim do wiertni w woj. pomorskim.

- Ważnym aspektem w zrealizowaniu projektu było odpowiednie zaplanowanie transportu, koordynacja załadunków i dostaw oraz bezpośredni nadzór nad kierowcami. Od początku przedsięwzięciu towarzyszyła duża presja czasu ze względu na konieczność zorganizowania zezwoleń specjalnych i organizację znacznej liczby zestawów specjalistycznych. Zlecenie zostało zakończone terminowo i z sukcesem - mówi Monika Piotrowska, kierownik działu ds. projektów przemysłowych, DHL Global Forwarding.

Dział Projektów Przemysłowych DHL GF zajmuje się logistyką transportu przesyłek często wrażliwych, o nietypowych gabarytach, które wymagają szczególnego podejścia oraz wyjątkowych rozwiązań.

4trucks.pl / DHL GF