×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 49.

WITD: Przewóz towarów bez uprawnień

WITD: Przewóz towarów bez uprawnień

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

W dniu 17 listopada br. na drodze krajowej nr 92 w okolicach Kutna inspektorzy z Łowickiego Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi zatrzymali do kontroli drogowej dwie jednostki transportowe należące do rosyjskiego przedsiębiorstwa.

Podczas kontroli dokumentów ustalono, że każdym z pojazdów przewożono na prawach wyłączności towary niebezpieczne nr UN3077 materiał zagrażający środowisku, stały i.n.o. w ilości 21000 kg. W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że kierowcy nie posiadają dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia dla kierowców przewożących towary niebezpieczne. Stwierdzono również braki w zakresie wyposażenia przeciwpożarowego, oznakowania, wyposażenia ochrony ogólnej oraz indywidualnej jednostek transportowych przewożących towary niebezpieczne. W wyniku czynności kontrolnych zostały wszczęte dwa postępowania administracyjne zagrożone odpowiednio karami pieniężnymi 3750 zł i 3950 zł.

Ponadto w związku z naruszeniami przepisów które stwarzają duże zagrożenie dla ludzi lub środowiska podjęto środki zaradcze w postaci unieruchomienia jednostek transportowych na parkingu strzeżonym.


4trucks.pl / WITD Łódź