Zamiast 3 przewoził 16 osób

Zamiast 3 przewoził 16 osób

Kutnowscy policjanci dzięki swojej czujności uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy busa, który przewoził o 13 osób więcej niż pozwalały mu na to przepisy.

Ta nieodpowiedzialna jazda mogła się skończyć tragicznie. Auto nie miało także ważnego przeglądu technicznego. 16 kwietnia 2014 roku o godzinie 6.40 na ulicy Wyszyńskiego w Kutnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli fiata ducato. W pojeździe zarejestrowanym na trzy osoby w sumie znajdowało się ich aż szesnaście. 13 osób podróżowało w części bagażowej. Pasażerowie siedzieli na urządzeniach i narzędziach budowlanych. Nie trudno sobie wyobrazić, co mogło się stać w przypadku nagłego hamowania czy zdarzenia drogowego.

Kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego za wykroczenie przewożenia osób w liczbie większej niż określona w dowodzie rejestracyjnym został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Z uwagi na brak przeglądu technicznego został również zabrany dowód rejestracyjny pojazdu.

Przestrogą dla kierowców lekceważących zasady dotyczące przewożenia ludzi powinien być tragiczny wypadek, do którego doszło w październiku 2010 roku w Nowym Mieście nad Pilicą. Bus przewożący w niedozwolony sposób 18 osób zderzył się czołowo z ciężarówką. Nikt nie przeżył tego zdarzenia.


4trucks.pl / lodzka.policja.gov.pl