Tesco pojedzie z LeasePlanem w 5 krajach

Tesco pojedzie z LeasePlanem w 5 krajach

Do nowych klientów LeasePlan Fleet Management dołączyło Tesco, największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie w 10 krajach.

Zamówienie, które LeasePlan zrealizuje w Polsce dla Tesco to 450 aut. Poza tym, LeasePlan obsłuży również floty Tesco w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Turcji. To pierwszy tak duży międzynarodowy projekt w całości nadzorowany przez polski odział LeasePlan, w którym osoba nadzorująca musiała koordynować proces ofertowania, weryfikacji usług oraz wspierać w kluczowych aspektach negocjacje umów poszczególnych krajów.

Do przetargu Tesco zaprosiło trzy firmy oferujące wynajem długoterminowy na czterech rynkach Europy Centralnej i w Turcji. W końcowej fazie zdecydowano, że to LeasePlan obsłuży floty Tesco w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Turcji.

- Do 2012 roku zakupy samochodów dla Tesco były realizowane z własnych środków, po blisko 10 latach przy okazji ujednolicenia floty w CE i Turcji postanowiliśmy skorzystać z wynajmu długoterminowego, obecnego na wszystkich pozostałych rynkach. Cieszę się, że pomimo początkowych obaw przed wprowadzeniem zmian we flocie, aktualnie otrzymuje tylko pozytywne komentarze.mówi Wojciech Regucki, CE&Turkey Fleet Manager, Tesco. - O wyborze LeasePlan zdecydowało nie tylko międzynarodowe doświadczenie firmy i pozycja lidera na wielu rynkach, ale przede wszystkim innowacyjne i korzystne rozwiązania zaproponowane przez LeasePlan jak Otwarta Kalkulacja - tłumaczy Wojciech Regucki.

Otwarta Kalkulacja to usługa, która gwarantuje klientowi przejrzystość kosztów ponoszonych na flotę, ale także zwrot ewentualnych nadpłaconych w trakcie okresu leasingowego środków finansowych. LeasePlan jest jedyną firmą oferującą tego typu innowacyjne rozwiązanie.

- Prowadzimy wiele działań zmierzających do obniżenia kosztów floty w naszej firmie, dlatego wybraliśmy Otwartą Kalkulację. Jestem przekonany, że po zakończeniu kontraktu, wspólnie z LeasePlan będziemy mogli podzielić się zyskiem wynikającym z niskich kosztów serwisowania. Cieszę się, że długoletnie działania prowadzące do obniżania kosztów floty, nadal będziemy mogli wykorzystywać po zmianie finansowania na wynajem długoterminowy.- mówi Wojciech Regucki, CE&Turkey Fleet Manager, Tesco.

Do końca 2013 roku LeasePlan Fleet Management Polska zrealizuje zamówienie na ponad 120 aut. Docelowa flota obsługiwana przez firmę w Polsce liczyć będzie pół tysiąca samochodów. Kolejny etap współpracy zakłada wdrożenie międzynarodowego systemu raportowania pozwalającego na zbieranie i analizę danych ze wszystkich krajów.

- Jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, dlatego korzystamy z cennych doświadczeń i nowoczesnych rozwiązań naszych specjalistów z innych europejskich krajów. Kompleksowość oferty połączona z jej elastycznością oraz wsparta efektem skali powoduje, iż zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową jest bezkonkurencyjne w stosunku do działów floty funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa.- mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy, LeasePlan Fleet Management Polska.


4trucks.pl / LeasePlan Fleet Management