Wypadek autokaru. 13 osób rannych

Wypadek autokaru. 13 osób rannych

Na krajowej siódemce niedaleko Nidzicy doszło do wypadku autokaru firmy Polski Bus.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku kilkanaście minut przed godziną 13.

- Autobus jechał z Ostródy do Warszawy. Wiózł 32 pasażerów i pilotkę. Na wysokości miejscowości Napierki jadący przed autobusem samochód osobowy rozpoczął manewr skręcania w lewo i został uderzony przez autokar - relacjonował Krzysztof Kunicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. - Pojazd Polskiego Busa prawdopodobnie jechał szybko. Po zderzeniu wpadł do rowu, uderzył w drzewo i przewrócił się. - dodał. Policja poinformowała także, że kierujący mazdą, w którą uderzył autokar, był trzeźwy.

- Z osób jadących autokarem 13 zostało poszkodowanych. Trzy osoby wymagały wydobycia przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Sześć osób wymagało pilnego transportu. Strażacy wraz z zespołami pogotowia ratunkowego pracują na miejscu - poinformował asp. sztab. Andrzej Ossowski ze straży pożarnej w Nidzicy. - Wszystkie osoby zostały już ewakuowane z autobusu. Większość z nich opuściła pojazd samodzielnie lub z pomocą. - dodał.

- Dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcami do pobliskiego szpitala. Najbardziej ucierpiała jedna z pasażerek autokaru - kobieta straciła obie nogi - mówił reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz.  - Jako prawdopodobną przyczynę policja podaje brawurę kierowcy autokaru, który jechał ze dużą prędkością. - dodał.


4trucks.pl / kontakt24.tvn24.pl