Plenerowe siłownie dla kierowców w serwisach Mercedes-Benz

Plenerowe siłownie dla kierowców w serwisach Mercedes-Benz

O 20 nowych obiektów w ciągu najbliższych 2 miesięcy powiększy się sieć zewnętrznych siłowni dla kierowców.

Kolejne parki treningowe powstaną m.in. w ciężarowych serwisach dealerskich Mercedes-Benz.

Aktualnie sieć otwartych siłowni dla kierowców Fundacji Truckers Life liczy 30 obiektów. Parki aktywności są zlokalizowane na najlepszych stacjach paliw zlokalizowanych przy głównych trasach przelotowych i autostradach na terenie całego kraju.

Obok promocji zdrowia i aktywności ruchowej wśród zawodowych kierowców, celem projektu Truckers Life jest umożliwienie trakerom aktywnego wypoczynku w trakcie przerwy w podróżny, a także rozruszanie kości, mięśni i stawów zastałych po wielogodzinnej jeździe. Ponadto siłownie outdoor służą zwiększeniu wydolności serca i płuc kierowców, wpływają na poprawę koordynacji ruchowej, a także niwelują skutki siedzącej pozycji.

Dzięki owocnej współpracy Mercedes-Benz Polska i Truckers Life tylko w zeszłym roku udało się uruchomić 6 siłowni pod patronatem Gwiazdy na terenie Portu Radomsko, stacjach BP w Stojadłach pod Mińskiem Mazowieckiem i Dębnie Zmigrodzkim, stacjach w Kołbaskowie i Ładnej, a także na terenie obiektu w Sławnie.

Teraz szansę na trening w trakcie przerwy otrzymają także klienci serwisów dealerskich Mercedes-Benz. To nowy kierunek w rozwoju projektu.

Nowe siłownie zostały już uruchomione na terenie serwisów Gwiazdy w Strykowie, Ołtarzewie i miejscowości Brzoza. W ciągu kilku najbliższych tygodni rozćwiczyć się na urządzeniach będą mogli także kierowcy w serwisach MB w Będzinie, Warszawie, Komornikach pod Poznaniem czy Pietrzykowicach obok Wrocławia. Pełna mapa siłowni w punktach dealerskich jest dostępna na stronie www.truckerslife.eu.

4trucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL