DHL transportuje urządzenia wiertnicze

DHL transportuje urządzenia wiertnicze

DHL Global Forwarding pod koniec maja br. zrealizował projekt relokacji urządzenia wiertniczego dla firmy działającej w sektorze Oil & Gas, wykonującej odwierty na zlecenie jedenej z firm z tej branży.


Realizacja projektu, o wartości ładunku 40 mln USD, polegała na zorganizowaniu niemal stu transportów specjalnych, w tym ładunków ciężkich o wadze dochodzącej do 70 ton. Przewóz wiertni o łącznej wadze 1900 ton został wykonany w ciągu zaledwie sześciu dni, włączając w to weekend. Transport ładunku odbył się z wiertni w woj. mazowieckim do wiertni w woj. pomorskim.

- Ważnym aspektem w zrealizowaniu projektu było odpowiednie zaplanowanie transportu, koordynacja załadunków i dostaw oraz bezpośredni nadzór nad kierowcami. Od początku przedsięwzięciu towarzyszyła duża presja czasu ze względu na konieczność zorganizowania zezwoleń specjalnych i organizację znacznej liczby zestawów specjalistycznych. Zlecenie zostało zakończone terminowo i z sukcesem - mówi Monika Piotrowska, kierownik działu ds. projektów przemysłowych, DHL Global Forwarding.

Dział Projektów Przemysłowych DHL GF zajmuje się logistyką transportu przesyłek często wrażliwych, o nietypowych gabarytach, które wymagają szczególnego podejścia oraz wyjątkowych rozwiązań.

4trucks.pl / DHL GF

Przeczytaj też:
Utrudnienia w okolicy Alkmaar. Boeing jedzie.

Transport gabarytu zajął trzy dni.

 

Kierowca ciężarówki jednym z najlepiej zarabiających w Rosji

Według rosyjskich ekspertów poszukujących pracowników w Rosji, najlepiej płatne prace w 2018 roku dotyczyły IT, transportu, logistyki i produkcji.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Doświadczony i zapracowany - kim jest polski kierowca?

Kto obecnie jeździ w firmach transportowych?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL