Konkurs Tańczący z Paletami rozstrzygnięty

Konkurs Tańczący z Paletami rozstrzygnięty

3 września odbył się finał II edycji konkursu dla operatorów firm Raben i Fresh Logistics pod hasłem „Tańczący z paletami”.

Wydarzenie jest ciekawym przykładem promocji postaw sprzyjających ograniczaniu liczby wypadków w magazynie.

Pomysł, by upowszechniać zachowania pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa poprzez konkurs dla operatorów, powstał w 2014 roku w związku z realizacją w zakładach Rabena zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL (ABS). W ramach programu, eksperci firmy prowadzą instruktaże doszkalające dla operatorów, pozwalające odświeżyć i uzupełnić wiedzę na temat eksploatacji wózków widłowych.

- Kwestia bezpieczeństwa w magazynie jest dla nas bardzo istotna. W ramach ABS promujemy bezpieczną pracę na wózkach widłowych i uświadamiamy przedsiębiorców, że mniejsza ilość wypadków pozytywnie wpływa na komfort pracy operatorów i koszty użytkowania sprzętu. Bardzo nas cieszy, że wspólnie z Grupą Raben mieliśmy możliwość współpracować przy drugiej już edycji konkursu „Tańczący z paletami”wyjaśnia Paweł Włuka, kierownik działu marketingu w Still Polska.

Konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W drugiej, praktycznej, operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, wymagającymi dużej precyzji manewrowania.

- Pracownicy magazynowi stanowią kluczowe ogniowo naszego łańcucha wartości. Dbamy o ich bezpieczeństwo na wiele sposobów. Jednak wisienką na torcie jest konkurs Tańczący z paletami, wyłaniający i nagradzający tych, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu  – komentuje Marta Szymborska, kierownik ds. PR i CSR w Grupie Raben.

Pierwsze miejsce w II ogólnopolskiej edycji zajął Dominik Tomczyk z magazynu w Strykowie, drugie - Grzegorz Olejniczak z tego samego zakładu, a trzecie - Krzysztof Czarnecki z magazynu w Gądkach. Nagrody wręczyli im Janusz Anioł, Dyrektor Generalny spółki Raben Polska, oraz Wiesław Majtas, członek Zarządu firmy EPAL, będącej partnerem konkursu.

4trucks.pl / STILL Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL