Nowe urządzenie nawigacyjne dla ciężarówek od TomTom

Nowe urządzenie nawigacyjne dla ciężarówek od TomTom

TomTom (TOM2) wprowadza nowe przenośne urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek – TRUCKER 5000.

TomTom TRUCKER o 5-calowym ekranie wyznacza optymalne trasy dzięki mapom dostosowanym do określonego typu samochodów ciężarowych oraz uwzględnianiu gabarytów, wagi, rodzaju ładunku i prędkości. Dzięki wielokrotnie wyróżnianej usłudze TomTom Traffic i zaawansowanym mapom, kierowcy uzyskują informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

TomTom TRUCKER ostrzega o fotoradarach oraz utrudnieniach w ruchu występujących na trasie (informacje są wyświetlane na pasku w urządzeniu). Dzięki tej usłudze, kierowcy otrzymują informacje dotyczące lokalizacji fotoradarów oraz miejsc, w których zaczynają się i kończą korki. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, TomTom TRUCKER 5000 oferowany jest z dożywotnimi aktualizacjami map, a usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki temu kierowcy mogą zawsze podróżować z najnowszymi mapami, aktualizowanymi cztery razy w roku.

Urządzenie zawiera również takie funkcje, jak Zaawansowany Asystent Pasa Ruchu, który klarownie wskazuje właściwy pas ruchu podczas dojazdu do skrzyżowania, a także Speak & Go, która umożliwia kierowcy wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą głosu. Nawigację wyposażono w 5-calowy, interaktywny ekran dostosowany do obsługi gestami (jak w przypadku smartfonów) oraz w uchwyt magnetyczny Click & Go, by kierowca mógł łatwo i wygodnie zdejmować oraz zakładać nawigację. TomTom TRUCKER może być także używany w samochodach osobowych. Nawigacja TomTom TRUCKER 5000 będzie dostępna w sklepach oraz w sprzedaży internetowej na stronie TomTom w drugim tygodniu września. Sugerowana cena detaliczna to 349,99 euro. TomTom oferuje również wersję 6-calową – TRUCKER 6000.

4trucks.pl / TomTom

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL