Rolniczy Unimog już w Polsce

Rolniczy Unimog

Na specjalnym pokazie w podlaskiej miejscowości Narew, Mercedes-Benz po raz pierwszy w Polsce zaprezentował Unimoga U 423 w wersji silnikowej Euro VI przygotowanego do zadań w rolnictwie.

Silnik o mocy 231 KM zapewnia wykonanie każdego zadania transportowego z typową dla samochodów ciężarowych prędkością do 90 km/h, a specjalnie dobrane wyposażenie dodatkowe pozwala użytkować go jak ciągnik rolniczy. Podczas pokazów w Narwi, pojazd wyposażony został w przyczepę belową T 026M oraz przyczepę objętościową T 400 firmy Pronar.

W samochodzie zamontowana jest 8-biegowa przekładnia z grupą biegów roboczych pozwalająca realizować prędkości robocze od 1,26 km/h. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w napęd hydrostatyczny pozwalający na bezstopniowe dopasowanie prędkości roboczej ze stałą prędkością obrotową silnika. Dwuobwodowy czterosekcyjny układ hydrauliki roboczej pozwala na sterowanie podłączonymi urządzeniami, takimi jak: kosiarki wysięgnikowe, pługi śnieżne lub kosiarki dyskowe. Przedni i tylny wał odbioru mocy zapewniają efektywny napęd zagregowanych urządzeń, zaś przedni i tylny TUZ pozwalają na zawieszenie różnych urządzeń doczepianych. Szerokie opony o bieżniku agrarnym umożliwiają jazdę po gruntach ornych nie niszcząc ich przy tym. Blokady mechanizmów różnicowych, które mogą zostać aktywowane w czasie jazdy zapewniają sprawne poruszanie się nawet w trudniejszych warunkach terenowych. Obszerna kabina pozwala na komfortowy transport jednocześnie 3 osób.

Terenowe Unimogi jako uzupełnienie gamy
Obok nośników narzędzi Unimog, w rolnictwie stosowane są także wybitnie terenowe modele Unimog U 4023 i U 5023. Współpracują one między innymi z opryskiwaczami polowymi, znajdując równocześnie zastosowanie w transporcie. W obu przypadkach, obok dobrych właściwości jezdnych, duże znaczenie ma ich nieprzeciętna ładowność.

4trucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL