DSV z największym centrum logistycznym w Niemczech

Centrum DSV w Krefeld

DSV otworzyło z początkiem sierpnia nowoczesne centrum logistyczne w Krefeld, które połączyło aż sześć rozproszonych oddziałów operatora w ramach jednej lokalizacji.


Obiekt w Krefeld połączył w ramach jednej lokalizacji wszystkie cztery dywizje DSV – Road, Solutions, Air & Sea oraz Shared Services. Pierwsze oddziały w tym DSV Solutions z Neuss i Nettetal, Air & Sea z Düsseldorfu i Shared Services z Wilich przeprowadziły się do nowej lokalizacji pod koniec lipca. Ostatni oddział - DVR Road z Neuss przeniósł się 10 sierpnia.

Nowoczesny kompleks magazynowo-biurowy jest ulokowany na powierzchni 168.000 m2. Na terenie obiektu znajduje się ponad 12.500 m2 powierzchni typu cross-docking, 50.000 m2 powierzchni magazynowej (w tym 20.000 m2 przeznaczonej pod obsługę materiałów niebezpiecznych) oraz 7.000 m2 z przeznaczeniem na biura, w których ulokowanych jest już w tej chwili ponad 400 pracowników.

Nowy kompleks logistyczny oferuje optymalne warunki pracy, a jego lokalizacja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest doskonale połączona z autostradami, portami lotniczymi oraz morskimi. Centrum w Krefeld jest położone w odległości 410 km od Hamburga, 370 km od Bremerhaven i 225 km od Rotterdamu, gdzie znajdują się porty morskie. Do najbliższego lotniska w Dusseldorfie jest zaledwie 20 km, natomiast do kolejnego w Kolonii lub Frankfurcie, kolejno 80 i 245 kilometrów.

4trucks.pl / DSV

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje