Wakacyjna kontrola autobusów na A1

Kontrola autobusów

W dniach 30-31 lipca br. Inspektorzy Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na autokary oznakowane tablicą "Uwaga dzieci".

Przedmiotowe działania prowadzone były na drodze A1 w pobliżu m. Torunia.

Szczególna uwaga została skierowana na stan techniczny autokarów, czas pracy i trzeźwość kierujących.Inspektorzy do swoich działań wykorzystywali Mobilną Stację Kontroli (MSK). Dokładnej weryfikacji stanu technicznego poddano 45 autobusów. Z uwagi na uchybienia w stanie technicznym pojazdów zatrzymano 4 dowody rejestracyjne. Inspektorzy stwierdzali usterki w układach hamulcowych, kierowniczych oraz zawieszenia. W jednym z kontrolowanych autokarów ujawniono pęknięte i skorodowane przewody układu hamulcowego oraz wycieki płynu hamulcowego. Na miejsce kontroli przewoźnik wezwał serwis, który usunął niesprawności by grupa podróżnych mogła kontynuować podróż.

Specjalistyczna linia diagnostyczna ulokowana została na Obwodzie Utrzymania Autostrady (OUA) Grabowiec.

Wszystkich kierujących autobusami przebadano na zawartość alkoholu w organizmie - kierujący byli trzeźwi. Kolejne kontrole z wykorzystaniem MSK już w sierpniu.

4trucks.pl / Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny. Nie odpoczywał przy przewozie ADR

W dniu 1 czerwca inspektorzy WITD w Kielcach prowadząc kontrole w miejscowości Złota Woda przy DK 74 zatrzymali zespół pojazdów przewożący materiały niebezpieczne w postaci ciekłego asfaltu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL