Kolejny magazyn DSV Solutions otwarty

Maciej Walenda

DSV Solutions podpisało umowę najmu nowego obiektu, zlokalizowanego na terenie Prologis Park Teresin.

Magazyn o docelowej powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych rozpocznie obsługę klientów operatora od września tego roku.

Poza standardowymi rozwiązaniami magazynowymi nowy obiekt został wyposażony w wiele usprawnień. Są to między innymi regały półkowe z systemem flow czy też specjalnie wydzielone obszary do kontroli produktów podczas dostawy i wydania poprzez pełne skanowanie asortymentów. Dzięki tym dedykowanym modyfikacjom uzyskano pełną kontrolę wydań oraz możliwość precyzyjnej parametryzacji jednostek dla prawidłowej administracji danymi logistycznymi.

W magazynie zatrudnienie znajdzie ponad 50 osób, które odpowiadać będą za obsługę kilku projektów operatora. Wiodący z nich będzie charakteryzował się wysokim poziomem skomplikowania i obejmie ponad 3500 SKU w stałym obrocie.

- W branży logistycznej największą radość sprawia zawsze przekazywanie informacji o uruchomieniu nowej lokalizacji. Taki komunikat, jest potwierdzeniem nie tylko dynamicznego rozwoju, ale przede wszystkim uznania ze strony dotychczasowych i nowych klientów. Obiekt w Teresinie jest dedykowany do całkowicie nowego projektu, którego obsługę rozpoczniemy w najbliższych tygodniach. Wybór tej konkretnej lokalizacji, poza dostępnością do rynków sprzedaży klienta, podyktowany był odległością do naszej flagowej lokalizacji w Kampinosie, co niewątpliwie pozwalać będzie na rozbudowaną synergię operacyjnąmówi Maciej Walenda, prezes zarządu DSV Solutions.

W tym roku operator uruchomił już lokalizacje w Gdańsku oraz w Sosnowcu - Teresin jest trzecim magazynem otwieranym przez DSV Solutions w ostatnich miesiącach.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 75 krajach świata. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów DSV świadczy swoje usługi na całym świecie, zatrudniając obecnie blisko 23 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2014 r. przychód na poziomie 6,45 mld euro.

4trucks.pl / DSV Solutions

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL