Super Przewoźnik nowym systemem oceny jakości przewoźników

Super Przewoźnik nowym systemem oceny jakości przewoźników

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku i wymaganiom klientów, giełda transportowa Clicktrans.pl wprowadziła na rynek nowy system odznaczeń dla przewoźników.

Wyróżnienie Super Przewoźnik jest dedykowane najbardziej zaufanym i sprawdzonym firmom transportowym na rynku.

Jakość i wiarygodność
- Do tej pory brakowało uregulowania kwestii jakości pracy przewoźnika, szczególnie w przypadku usług transportowych zlecanych przez osoby prywatne. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku i wprowadziliśmy zestawienie oparte na rzetelnych danych, bazujących na faktycznie zrealizowanych usługach tłumaczy Michał Brzeziński, współtwórca serwisu Clicktrans.pl.

Tytuł Super Przewoźnik jest wskaźnikiem szczególnego zaufania klienta, wysokiego standardu obsługi oraz solidnego doświadczenia w transporcie. Serwis Clicktrans.pl przykłada największą wagę do bezpieczeństwa przesyłek oraz rzetelności przewoźników, stąd decyzja o wyróżnieniu najbardziej profesjonalnych przewoźników. Clicktrans.pl jest największą w Polsce giełdą transportową, łączącą osoby prywatne oraz firmy z przewoźnikami. Z giełdy korzysta już ponad 9 tysięcy przewoźników.

Nagrodzona rzetelność
Odznaczenie Super Przewoźnik przyznawane jest w sposób restrykcyjny. Wymagania w stosunku do przewoźników są wysokie: muszą to być firmy, które otrzymały co najmniej 95% pozytywnych ocen od zleceniodawców, którzy skorzystali z ich usług, zrealizowały co najmniej 40 zleceń, wyróżniają się niskim procentem anulowanych transakcji, otrzymały minimum 20 komentarzy, mają ugruntowaną historię płatności oraz określony staż.

Spełnienie tych warunków skutkuje pojawieniem się specjalnego odznaczenia „Super Przewoźnik” przy nazwie profilu przewoźnika. W przyszłości serwis Clicktrans.pl planuje wprowadzić między innymi certyfikaty dla tych przewoźników. Odznaka Super Przewoźnik wyróżnia daną firmę na tle konkurencji, a w konsekwencji zwiększa szansę na otrzymanie większej liczby zleceń. Program Super Przewoźnik stanowi też istotną formę promocji dla wybranych firm, których profile prezentowane są w mediach społecznościowych Clicktrans.pl .

4trucks.pl / Clicktrans.pl

Przeczytaj też:
123Cargo wchodzi na polski rynek

123Cargo, wschodnioeuropejska giełda transportowa Wolters Kluwer Transport Services (posiadającego również platformy Teleroute i Bursa), weszła na polski rynek giełd transportowych. Współpraca między Wolters Kluwer Transport Services i giełdą Cargo.LT

Wolters Kluwer Transport Services, wiodący europejski dostawca usług i oprogramowania do zarządzania transportem, oraz Cargo.LT, największa litewska giełda transportowa, ogłosiły rozpoczęcie ścisłej współpracy. Mniej pustych przebiegów

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego w 2013 roku udało się zmniejszyć liczbę pustych przebiegów. Wymiana dokumentów w Teleroute

Przesyłanie dokumentów: nowa usługa na giełdzie ładunków Teleroute, która pozwala na wymianę dokumentów między podmiotami. Darmowe ubezpieczenie ładunków w Teleroute

Dzięki partnerstwu ze specjalistą ubezpieczeniowym firmą Helvetia, Teleroute zapewnia darmowe i automatyczne ubezpieczenie ładunku od kradzieży z użyciem fałszywej tożsamości, wystarczy korzystać z e-Potwierdzenia. 2010 r. należał do giełdy TRANS

100 709 ofert frachtów i ciężarówek - taki rekord padł na giełdzie TRANS we wtorek 7 grudnia. W porównaniu do analogicznego okresu w 2009  r. to wzrost o ponad 100 proc.  Ale nie tylko tym rekordem kończy rok 2010 operator giełdy TRANS.  60 tys. nowych użytkowników, 2 nowe zagraniczne oddziały, członkostwo w prestiżowych organizacjach oraz kilka projektów specjalnych tylko potwierdzają pozycję TRANS-a jako najdynamiczniej rozwijającej się giełdy transportowej w Europie.

Coraz lepiej w branży transportowej

Transport stanowi miernik koniunktury gospodarczej. Analiza ładunków, zamieszczonych w międzynarodowej giełdzie transportowej Teleroute, wskazuje że od początku 2010 r. sytuacja w branży transportowej systematycznie się poprawia.

Nowy TRANS z rozmowami głosowymi

Twórcy najpopularniejszej giełdy ładunkowej w Polsce- TRANS na swojej stronie internetowej www.trans.eu/pl udostępnili właśnie najnowszą wersję komunikatora oznaczoną numerem TRANS 3.2. Wśród największych zmian nowej wersji są: system ocen i komentarzy przewoźnika, inteligentne sortowanie ofert ładunków i pojazdów SmartSort, dzielenie tras kabotażowych ale przede wszystkim, bazujące na technologii Skype, rozmowy głosowe. „TRANS 3.2 to najbardziej zaawansowana wersja w historii giełdy”- twierdzą projektanci giełdy.

Od uruchomienia ostatniej wersji Trans 3.0, która zawierała takie nowości jak: system ocen i komentarzy kontrahentów czy wskaźnik wiarygodności płatniczej firm minęło niespełna 6 miesięcy, a spółka Logintrans zaskakuje kolejną odsłoną swojej platformy.

Dzwoni...
Rewolucyjną zmianą nowej wersji są rozmowy głosowe (VoIP), które za pomocą komunikatora mogą prowadzić między sobą użytkownicy TRANS-a z całej Europy. Korzystanie z tego rozwiązania to idealny sposób na oszczędności w firmie - rozmowy głosowe przez TRANS są całkowicie darmowe. W dalszym ciągu klienci firmy mogą korzystać z rozmów tekstowych (chat) przez komunikator, tak jak robili to dotychczas.
- Rozmowy głosowe w nowej wersji to skok o generację. Kontakt takim kanałem przebiega szybciej , a wszelkie ustalenia pomiędzy stronami są dokładniejsze. – podkreśla Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans. - Aby zadzwonić do użytkownika giełdy wystarczy zaznaczyć go w oknie komunikatora i kliknąć przycisk „Zadzwoń”- opisuje Haładus.

Ocenia...
W wersji 3.2 rozbudowano, znany z TRANS 3. 0, system ocen i komentarzy kontrahentów. O ile w poprzedniej wersji swoją opinię na temat kontrahenta, wyrażoną w postaci ocen i komentarzy, mogli wystawiać tylko przewoźnicy swoim zleceniodawcom, o tyle w wersji 3.2 możliwość oceny swoich podwykonawców otrzymali także zleceniodawcy ładunku (mogą oceniać profesjonalizm, terminowość czy  solidność przewoźnika).
Nowością jest Certyfikat „Rzetelny Przewoźnik”, który będzie nadawany wybranym przewoźnikom spełniającym kryteria wiarygodności, solidności czy wysokiej jakości wykonywanych usług. Taki certyfikat pomoże zleceniodawcy przy podjęciu decyzji o współpracy z przewoźnikiem, z którym dotychczas nie współpracował. Certyfikat zostanie przyznany wyłącznie przewoźnikom, których np. staż na rynku jest nie krótszy niż 3 lata, posiadają wymagane licencje i ubezpieczenia czy mają dobrą kondycję finansową.

Sortuje...
Dzięki funkcji inteligentnego sortowania ofert SmartSort użytkownik giełdy w pierwszej kolejności zobaczy oferty osób posiadających tę samą co on wersję komunikatora, mówiących w jego języku czy posiadających cenę frachtu przy ofercie.
Na giełdzie został stworzony specjalny algorytm, w wyniku działania którego każdej składanej ofercie zostaje przydzielona wartość punktowa. Na jej podstawie oferty zostają rozdzielane do dwóch grup zawierających 20 oraz 80 procent wszystkich ofert. Oferty z wyższą wartością współczynnika SmartSort trafiają do pierwszej grupy w wyniku czego prezentowane są w pierwszej kolejności.
- W miarę rozwoju tej funkcji kolejnymi kryteriami branymi pod uwagę przy grupowaniu ofert będą: ryzyko zawieranych transakcji czy np. historia wcześniejszych wyszukań – opowiada Grzegorz Haładus.


Pozostałe zmiany wprowadzone w wersji TRANS 3.2:
1. opcja pokazywania języków, którymi posługuje się użytkownik w oknie Kontakt na giełdzie,
2.  system promowania cen frachtów na giełdzie,
3. zmodernizowany system monitoringu ofert,
4. nowe kryteria słownikowe w formularzu „Zgłoś ofertę”,
5. import wiadomości z kolejnych giełd partnerskich: ukraińskiej Autoprofi (http://autoprofi.ua) i niemieckiego Aktuella (aktuell3000.de),
6. opcja dzielenia tras kabotażowych.

 

www.trans.eu

 

Pierwsze rekordy giełdy wierzytelności TRANS-a

Ponad 200 pozycji, łączna kwota długów przekazanych na giełdę przekroczyła 1 200.000 złotych, około 30 spraw zostało przekazanych do Kancelarii Prawnej TRANS, kilkadziesiąt firm podpisało umowy z Rejestrem Dłużników Transportowych. To pierwsze statystyki z funkcjonowania Systemu „Zgłoś dłużnika”.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL