Ekipa 3M Pointer na Breslau Poland Rally

Ekipa 3M Pointer na Breslau Poland Rally

Jednym z zespołów rajdowych podczas Breslau Poland Rally była ekipa 3M Pointer, w skład której wchodzą Raz Heyman i Hillel Segal.

Firma 3M zapewniła rajdowcom zaawansowane wyposażenie pojazdu w rozwiązania i produkty.

Breslau Poland Rally to rajd terenowy z czterema bazami logistycznymi w Niemczech i Polsce. Rajd trwa 8 dni, jego trasa wynosi 2125 km, w tym 1500 km po szczególnych terenie i 70 km w nocy. Rozpoczyna się on w Lipsku, a kończy w Drawsku Pomorskim. Trasa wiedzie także przez poligony Żagania, Poznania oraz Bornego Sulinowa.

W rajdzie mogą wziąć udział motocykle, samochody, ciężarówki, quady i pojazdy SSV, które zostaną podzielone na klasy terenowe i ekstremalne. Rajd będzie się odbywał na miękkim, niekiedy piaszczystym terenie z fragmentami wodnymi i błotnymi. W przeciwieństwie do poprzednich rajdów zawodnicy zostaną zakwaterowani w bazie biwakowej na otwartym powietrzu.

W Breslau Poland Rally weźmie udział m.in. zespół rajdowy 3M Pointer, w składzie z Razem Heymanem i Hillelem Segalem - najstarszymi i najwybitniejszymi rajdowcami terenowymi w Izraelu Zespół rozpoczyna sezon z nadzieją na pobicie swojego wyniku z ostatniego rajdu, kiedy zajęli pierwsze miejsce w Balkan Breslau Rally 2014 i 24-Hour Rally Greece.

Firma 3M ponownie została sponsorem głównym zespołu Pointer i zapewniła rajdowcom zaawansowane wyposażenie pojazdu w rozwiązania i produkty, aby znacznie zwiększyć przewagę zespołu 3M. Załoga korzysta m.in. z odzieży ochronnej oraz folii odblaskowej 3M. Działanie folii 3M wykorzystującej technologię mikroreplikacji maksymalizuje intensywność światła odbitego od pojazdu, niezależnie od wysokości, na jakiej jest umieszczone źródło światła. Technika mikroreplikacji zwiększa również widoczność zarówno pojazdu, jak i zespołu w ekstremalnych warunkach terenowych.

Raz Heyman i Hillel Segal zostaną wyposażeni w innowacyjny headset 3M Peltor wykorzystujący nowoczesną technologię tłumienia hałasu otoczenia z jednoczesnym zapewnieniem doskonałej i niezawodnej komunikacji w trudnych i specyficznych warunkach rajdu (wyścigu). Dział blacharsko-lakierniczy 3M zabezpieczył pojazd specjalnym materiałem uszczelniającym, który zapobiega wnikaniu wody.

O samochodzie
Samochód, w kategorii T1.2, posiada własną konstrukcję silnika Diesla z rurową ramą pochodzą z modelu Mitsubishi Pajero. Pojazd ma 6-cylindrowy silnik BMW z turbo o mocy 250 KM i pojemności 3000 cm3 oraz komputer pokładowy, ze specjalnym oprogramowaniem wyścigowym. Masa własna pojazdu wynosi 1980 kilogramów. Samochód jest wyposażony w nowe opony TOYO, model Open Country M/T oraz ma wbudowany podnośnik hydrauliczny. Wymiary samochodu wynoszą 4,2m długości, 2m szerokości oraz 2m wysokości. Hamulce firmy FOX, dodane do samochodu pod koniec 2014 roku, zostały odnowione i zoptymalizowane przez firmę Outback - lokalnego przedstawiciela i importera hamulców FOX do Izraela. Wyciągarka WARN - podarunek od firmy Henfeld Technologies jest przechowywana w pojeździe i w razie konieczności można ją łatwo zainstalować zarówno z przodu jak i z tyłu.

4trucks.pl / 3M

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL