Ogólnopolski sukces ratowników Bridgestone Poznań

Ogólnopolski sukces ratowników Bridgestone Poznań

Reprezentacja Bridgestone Poznań zwyciężyła w zawodach dla brygad ratowniczych "Bezpieczna Firma 2015".

W imprezie wzięło udział aż 28 drużyn z całej Polski, które musiały poradzić sobie w symulacjach różnych wypadków domowych i drogowych (również tych niecodziennych). To nie pierwsza i nie ostatnia inicjatywa promująca zasady bezpieczeństwa.

Dwudniowe zmagania odbyły się w ubiegłym tygodniu w Serocku. Oprócz Bridgestone Poznań startowały w nich reprezentacje takich firm, jak Lidl, Mann, BZ WBK, czy Volvo.

- Poziom tegorocznych zawodów był naprawdę wysoki - ocenił Damian Roszak, opiekun grupy ratowników Bridgestone Poznań, który jako członek ochotniczej straży pożarnej regularnie bierze udział w tego typu zmaganiach. - Przygotowanie od strony techniczno-organizacyjnej i zaangażowanie osób grających ofiary wypadków sprawiło, że ratownicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach przypominających rzeczywiste sytuacje. Musieli oni również poradzić sobie w symulacjach nietypowych wypadków domowych z udziałem np. zwierząt - dodał.

Podobnego zdania był inny członek zespołu ratowników Bridgestone Poznań, Marcin Klonowski. - Spora część konkurencji wymagała zarówno sprawności fizycznej, jak również pracy zespołowej. Bez wzajemnej komunikacji i wsparcia kolegów trudno wyobrazić sobie powodzenia akcji ratunkowej - podkreślił. Zwrócił on również uwagę na to, że dla każdego ratownika-wolontariusza znajomość zasad pierwszej pomocy to podstawa, jednak tak naprawdę taka wiedza może przydać się każdej dorosłej osobie, jak i dziecku.

Udział w zawodach poprzedziły przygotowania i symulacje: - W ostatnim czasie braliśmy udział w pokazie dla mieszkańców Wągrowca, jednak do tego typu zawodów ratowniczych przygotowujemy się tak naprawdę przez cały rok. Cyklicznie każdy z nas bierze udział w szkoleniach związanych z zasadami bezpieczeństwa - mówił Marcin Klonowski z Bridgestone Poznań.

Damian Roszak podkreślił również, że nie jest to ostatnia tego typu inicjatywa z udziałem ratowników-wolontariuszy. - Każdemu z nas zdarzyło się znaleźć w sytuacji, w której zastanawiał się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne pozwalają sprawdzić się w tych okolicznościach i zdobyć wiedzę przydatną w codziennym życiu. Pokaz, który niedawno odbył się w Wągrowcu pokazał, że wielu mieszkańców chce dowiedzieć się więcej na temat zasad pierwszej pomocy - dodał Damian Roszak.

Reprezentacja poznańskich ratowników-wolontariuszy startowała we wszystkich dotychczasowych VII edycjach zawodów organizowanych przez firmę Medicover. We wcześniejszych latach zdobywała one wysokie miejsca (w tym na podium), jednak po raz pierwszy udało jej się uzyskać najwyższą lokatę. Członkami zespołu są pracownicy różnych działów Bridgestone Poznań: Rafał Balcer, Filip Perski, Przemysław Wałęsiak i Marcin Klonowski, a opiekunem Damian Roszak.

Zasady bezpieczeństwa na drodze promowane są przez Bridgestone Poznań także w ramach kampanii edukacyjnej "Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze".


4trucks.pl / Bridgestone

Przeczytaj też:
Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

"Total Tyre Care – Identyfikujemy się z Twoją flotą"

Pod tytułowym hasłem Bridgestone otwiera swoje stoisko na targach IAA 2016 w Hanowerze. Od 21 do 29 września będzie tam prezentować swoje najnowsze systemy ułatwiające operatorom flot zarządzanie ogumieniem i pojazdami.  Z komputerami w nowy rok szkolny

Kilkadziesiąt komputerów stacjonarnych trafiło do dwóch wielkopolskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze i Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie. Nowe bieżniki Bandag

Bandag wprowadza zupełnie nowy bieżnik dla opon na oś napędową. Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych

Bridgestone podjął się wsparcia Paktu na Rzecz Młodzieży. Radosław Bółkowski w Bridgestone East Europe

Radosław Bółkowski od 1 października 2015 roku objął stanowisko Regional Consumer Business Unit Director w Bridgestone East Europe. Bridgestone Poznań charytatywnie w maratonie

30 biegaczy z Bridgestone Poznań pobiegło charytatywnie na rzecz ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo” w XVI edycji poznańskiego maratonu. Bandag U-AP 001 - nowy bieżnik do eksploatacji w mieście

Wkrótce po wprowadzeniu w 2014 roku opon Bridgestone U-AP 001, na rynek wchodzi nowy bieżnik Bandag U-AP 001 przeznaczony do opon wszystkich osi w pojazdach eksploatowanych w mieście. Bridgestone rozpoczyna rekrutację inżynierów

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL