Przewoźnicy na konferencji DB Schenker Logistics

Przewoźnicy na konferencji DB Schenker Logistics

W Młochowie, w siedzibie warszawskiego oddziału DB Schenker Logistics, odbyła się doroczna centralna konferencja z przewoźnikami z całej Polski współpracującymi z firmą.

Wydarzenie to jest ważnym elementem polityki operatora logistycznego, dla którego przewoźnicy stanowią kluczową grupę interesariuszy. Konferencji towarzyszyły Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy oraz piknik dla rodzin przewoźników i kierowców.

Konferencja z Przewoźnikami
Konferencja w Młochowie przebiegała pod hasłem Stabilizacja, Bezpieczeństwo, Rozwój. Była okazją do podjęcia ważnych tematów, dyskusji o współodpowiedzialności w realizowaniu strategii, zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży TSL. Właściciele firm przewozowych mieli też okazję przyjrzeć się wynikom ostatnich Badań Satysfakcji Przewoźników i Kierowców przeprowadzanych cyklicznie na zlecenie DB Schenker Logistics. Część konferencji miała charakter warsztatowy, a wśród poruszanych tematów znalazło się m.in. rozwijanie talentów, ciągłe doskonalenie i budowa kultury Lean.

VI Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy
W trakcie konferencji na terenie terminalu w Młochowie trwały Mistrzostwa z Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy, zorganizowane już po raz szósty. Pod okiem instruktorów w zawodach, na które składała się m.in. jazda po placu manewrowym, jazda w ruchu drogowym i udzielanie pierwszej pomocy, brali udział kierowcy na co dzień dostarczający przesyłki klientów DB Schenker Logistics.

Piknik - nauka przez zabawę
W tym roku konferencji i mistrzostwom towarzyszył piknik dla rodzin przewoźników i kierowców. Dorośli uczestnicy mogli sprawdzić, jak zachowuje się ciało ludzkie w ekstremalnych sytuacjach, korzystając z symulatora dachowania i zderzenia czołowego, jak ważny jest porządek w kabinie samochodu, czym mogą zagrażać nam z pozoru niewinne przedmioty. Dzieci miały okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a w miasteczku ruchu drogowego poznawały zasady bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Brały też udział w licznych konkursach i zabawach.

Plan Bezpiecznej Jazdy
DB Schenker Logistics kładzie nacisk na dobre, partnerskie relacje z przewoźnikami i zatrudnianymi przez nich kierowcami. Angażuje się we współpracę z tą ważną grupą dostawców na wielu płaszczyznach, np. w ramach prowadzonego programu "Plan Bezpiecznej Jazdy". Firma prowadzi szereg szkoleń dla kierowców, w tym z bezpieczeństwa podczas pracy na terenie terminali logistycznych oraz na drogach. Szkolenia prowadzone są przez zawodowych instruktorów, treningi pierwszej pomocy z udziałem ratowników medycznych. Kierowcom, którzy uczestniczyli w wypadkach drogowych, firma zapewnia wsparcie psychologiczne, aby ułatwić im powrót do pracy.

Firma przywiązuje dużą wagę do stałej komunikacji z przewoźnikami i kierowcami - między innymi w tym celu stworzyła stanowisko Koordynatora ds. Współpracy z Przewoźnikami i 17 oddziałowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kierowcami. W ciągu roku organizowana jest centralna i cztery regionalne konferencje dla Przewoźników. Przewoźnicy i kierowcy biorą także udział w cyklicznych badaniach satysfakcji.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Przeczytaj też:
Kontrola kierowców ciężarówek na odległość już niebawem

Kierowców zawodowych na polskich drogach może ukarać kilka organów. To m.in.: policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Ich uprawnienia częściowo się pokrywają.

Bezpłatne testy na Covid-19 przed podróżą do Francji, Danii i Holandii

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii na swojej stronie internetowej bezpłatne testy COVID-19 są dostępne dla kierowców w miejscach doradztwa dla przewoźników.

 

Nowe obciążenia dla przewoźników - kosztowny pomysł nowego zarządcy Myta

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) jest od początku lipca zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Przewoźnik ukarany, na podstawie ustawy o SENT, został uniewinniony

Wyrok sądu uchyla decyzję w sprawie kary SENT nałożonej na przewoźnika.

 

ZMPD przygotowało ankietę, w której zapytało przewoźników, jak oceniają oferowane wsparcie z Tarczy Antykryzysowej

Przewoźnicy oceniają rządowe wsparcie.

 

Coraz więcej transportów drogowych z Chin

Ograniczone możliwości transportu lotniczego i morskiego powodują, że wiele firm transportowych zaczyna rozważać dostawy z Chin droga lądową.

 

Tarcza antykryzysowa w transporcie - jak z niej skorzystać? Szczegóły dotyczące wynagrodzenia pracowników

Polscy przewoźnicy jeżdżą mniej. GITD szacuje spadek liczby ciężarówek na drogach na około 20 proc.

 

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Zaległości celne mogą skutkować zabraniem ciężarówki

Urzędnicy z głównego urzędu celnego w Augsburgu wybrali ciężarówkę chłodnię do kontroli.

 

Wyszukiwarka

Informacje