DSV szykuje się do otwarcia największego centrum logistycznego w Niemczech

DSV szykuje się do otwarcia największego centrum logistycznego w Niemczech

Już w sierpniu aż sześć niemieckich oddziałów DSV zostanie połączonych w ramach jednego, nowoczesnego centrum logistycznego w Krefeld.

Nowa lokalizacja w pobliżu Dusseldorfu pomieści wszystkie trzy dywizje DSV - Road, Solutions oraz Air & Sea.

Nowy kompleks logistyczny będzie oferować optymalne warunki pracy, a jego lokalizacja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest doskonale połączona z autostradami, portami lotniczymi oraz morskimi. Centrum w Krefeld jest położone w odległości 410 km od Hamburga, 370 km od Bremerhaven i 225 km od Rotterdamu, gdzie znajdują się porty morskie. Do najbliższego lotniska w Dusseldorfie jest zaledwie 20 km, natomiast do kolejnego w Kolonii lub Frankfurcie, kolejno 80 i 245 kilometrów.

- Najnowsza i zarazem największa lokalizacja DSV w Niemczech powstała po to, aby z jednej strony pozwolić na wykorzystanie olbrzymiej synergii pomiędzy rozporoszonymi do tej pory oddziałami transportu drogowego, lotniczego, morskiego i logistyki kontraktowej na jednym z najważniejszych regionów gospodarczych Niemiec, jakim jest Północna Nadrenia-Westfalia, a z drugiej, aby urzeczywistnić kluczową dla naszej firmy strategię rozwoju pod hasłem One DSV - One stop shopping. Po raz pierwszy bowiem wszystkie trzy dywizje DSV w Niemczech będą na tak ogromną skalę współpracować "pod jednym dachem", a tak właśnie będzie dzięki wspólnej lokalizacji w ramach jednego centrum logistycznego w Krefeld. Z polskiej perspektywy oznacza to również poważne wzmocnienie dla naszego serwisu drobnicowego w rejon NRW oraz nowe możliwości cross-sellingu - tłumaczy Piotr W. Krawiecki, prezes Zarządu DSV Road.

Kompleks magazynowo-biurowy jest ulokowany na powierzchni 168.000 m2. Na terenie obiektu będzie znajdować się ponad 12.500 m2 powierzchni cross-dock’owej, 50.000 m2 powierzchni magazynowej (w tym 20.000 m2 przeznaczonej pod obsługę materiałów niebezpiecznych) oraz 7.000 m2 z przeznaczeniem na biura, w których ulokowanych będzie w sumie ponad 900 pracowników.

Grupa DSV zdecydowała się postawić kompleks według rygorystycznych norm Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego - DGNB w tym również w zakresie udogodnień dla niepełnosprawnych. DGNB opracowuje, a także weryfikuje m.in. metody wznoszenia budynków, materiały niezbędne do ich wykonywania oraz optymalizację przestrzeni, a następnie przyznaje odpowiedni certyfikat. DSV ubiega się o Srebrny Certyfikat, który zakłada, że większość norm DGNB została zrealizowana.

Film o nowym centrum logistycznym DSV w Krefeld: http://www.youtube.com/watch?v=57GmizJKkUI


4trucks.pl / Grupa DSV

Przeczytaj też:
DSV Solutions rośnie w Sosnowcu

Start projektu planowany na przyszły rok

DSV rozbudowuje sieć oddziałów w Polsce

Na początku przyszłego roku DSV uruchomi nowy oddział w Szczecinie, zwiększając tym samym do 15 liczbę swoich lokalizacji w Polsce. Jakie wyzwania stoją przed branżą retail?

Branża retail stawia przed operatorami logistycznymi bardzo złożony zestaw wymagań – począwszy od potrzeby ogromnej elastyczności aż po konieczność specjalizacji. DSV Air Sea najszybciej rosnącym operatorem lotniczym na świecie

DSV Air & Sea od lat wiedzie prym pod względem tempa rozwoju w ramach Grupy DSV, co kwartał realizując z nawiązką wyznaczone cele strategiczne. Grupa DSV przejmie UTi Worldwide Inc.

Grupa DSV podpisała w piątek, 9 października, porozumienie o przejęciu UTi Worldwide Inc. Sytuacja w transporcie morskim szansą na rozwój intermodalu

Droga morska od lat dominuje na szlaku transportowym pomiędzy Dalekim Wschodem i Europą, głównie ze względu na korzystne stawki, szczególnie w porównaniu z alternatywnym transportem lotniczym. Finansowy sukces DSV

Grupa DSV wykorzystuje rozpęd, jakiego nabierała od początku roku. Kolejny magazyn DSV Solutions otwarty

DSV Solutions podpisało umowę najmu nowego obiektu, zlokalizowanego na terenie Prologis Park Teresin. Rynek spożywczy oczami operatora logistycznego

Zgodnie z najnowszym prognozami w 2015 roku rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnie wartość prawie 243 mld zł - o 2,1% więcej niż rok wcześniej.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje