Przemycali papierosy warte 5 milionów złotych

Przemycali papierosy warte 5 milionów złotych

Przemyt ponad 440 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej niemal 5 milionów złotych zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli łotewskiej ciężarówki w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.

To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony przez podlaskich celników.

Na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli łotewski samochód ciężarowy. Zasiadający za kierownicą mercedesa 44-letni Łotysz oraz jego o 19 lat starszy zmiennik twierdzili, że wiozą z Łotwy do Czech transport poduszek.

Tir został skierowany do prześwietlenia promieniami rentgenowskimi. Obraz na monitorze urządzenia skanującego wskazał, że w naczepie mogą być ukryte papierosy. Podczas dokładnej rewizji ładunku, w której uczestniczył również labrador Nero wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych okazało się, że w kartonach zamiast poduszek znajduje się gigantyczna kontrabanda.

W sumie w naczepie ciężarówki celnicy znaleźli ponad 440 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi banderolami. Wartość rynkowa nielegalnego towaru została oszacowana na blisko 5 milionów złotych.

Łotewski kierowca i jego zmiennik zostali tymczasowo aresztowani. Podlascy celnicy wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar oraz służącą do przewozu kontrabandy ciężarówkę. Za przemyt tak dużej ilości papierosów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL