Zaostrzone przepisy w prawie o ruchu drogowym

Zaostrzone przepisy w prawie o ruchu drogowym

Dnia 18 maja weszły w życie przepisy m.in. zaostrzające kary dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym można nawet stracić prawo jazdy. Warto pamiętać, że są urządzenia przypominające nam o ograniczeniach prędkości.

Nowe przepisy w prawie o ruchu drogowym weszły w życie 18 maja 2015, od północy. Policja poinformowała, że już 40min po tym czasie trafił się pierwszy kierowca, który przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. To według nowych przepisów skutkuje utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Podniesione zostały także ceny mandatów za przekroczenie prędkości, dlatego tym bardziej opłaca się pamiętać o zdjęciu nogi z gazu.

Urządzenia Mio pomagają kierowcom pamiętać o obowiązujących ograniczeniach prędkości. We wszystkich nawigacjach Mio Spirit istnieje możliwość włączenia ostrzeżenia dźwiękowego o przekroczeniu obowiązującego na danej drodze ograniczenia. Natomiast w wideorejestratorach MiVue jest funkcja elektronicznego tempomatu. Po ręcznym ustawieniu określonej prędkości kamera informuje kierowcę o jej przekroczeniu, za pomocą sygnału dźwiękowego. Baza fotoradarów dostępna dla nawigacji i części wideorejestratorów Mio to dodatkowy sposób, aby pamiętać także o punktach kontroli prędkości.

Oczywiście zawsze należy przede wszystkim zwracać baczną uwagę na znaki drogowe i pamiętać o hierarchii w pierwszeństwa przejazdu. Jeżeli chodzi o inne obostrzenia, to kierowcy muszą się tutaj zachować zdrowy rozsądek i po prostu przestrzegać przepisy. My natomiast tworzymy nasze urządzenia, by służyły jako realne wsparcie dla kierowców.

Mariusz Manowski, CEE Country Director MiTAC


4trucks.pl / MiTAC International Corporation

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL