Txomin Castillo nowym dyrektorem handlowym Michelin

Txomin Castillo nowym dyrektorem handlowym Michelin

Txomin Castillo został nowym dyrektorem handlowym Grupy Michelin w Regionie Europy Centralnej i Północnej.

Z warszawskiego biura będzie kierował sprzedażą opon w Polsce, Czechach, na Słowacji, a także na Litwie, Łotwie i w Estonii.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do dynamicznego zespołu rozwijającego sprzedaż w tej części Europy. Głównym wyzwaniem, które stoi przed naszym zespołem, jest zwiększenie udziałów rynkowych wszystkich linii produktowych Michelin w Europie Centralnej i Północnej. Będziemy również rozwijać współpracę z naszymi partnerami odpowiadającymi za sprzedaż detaliczną, hurtową czy internetową - mówi Txomin Castillo.

Txomin Castillo z Grupą Michelin jest związany od 25 lat. Pracę w firmie rozpoczynał w Madrycie. W trakcie swojej kariery odpowiadał m.in. za sprzedaż i marketing Michelin w Hiszpanii. Był także dyrektorem odpowiedzialnym za sprzedaż opon motocyklowych w Hiszpanii i Portugalii. Następnie został dyrektorem handlowym odpowiedzialnym za sprzedaż opon do samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek w Meksyku. Na kontynencie amerykańskim spędził 5 lat. Po powrocie do Europy przez 2 lata zajmował się optymalizacją warunków sprzedaży Grupy Michelin. Przed objęciem stanowiska dyrektora handlowego w Polsce był szefem Działu Metod Pracy Sił Sprzedaży i Szkoleń na Europę.

Txomin Castillo ma 49 lat, pochodzi z Bilbao w Kraju Basków w Hiszpanii. Imię Txomin to przetłumaczone na język baskijski (euskera) imię Domingo. Ukończył administrację i ekonomię ze specjalizacją finansową na Uniwersytecie Deusto w Bilbao. Jest fanem piłki nożnej, gra w golfa, jeździ na nartach. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną. Jest żonaty, ma dwie córki.


4trucks.pl / Michelin Polska

Przeczytaj też:
Nie pomogą podwyżki zarobków kierowców ciężarówek

Niedobór kierowców ciężarówek w Ameryce zdominował w tym roku nagłówki mediów branży transportu drogowego.

Kary za zakaz wyprzedzania

Zakazy wyprzedzania przez kierowców ciężarówek to temat aktualny również w Niemczech.

Nowy rekord na przełęczy Brenner

W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku ponad 2 miliony ciężarówek przejechało przez przełęcz Brenner.

Weekend na parkingach nie był spokojny

W nocy z soboty na niedzielę 35 ciężarówek zostało okradzionych.

Blokady na kołach ciężarówek

Po roku od wprowadzenia zakazu parkowania ciężarówek w parkach przemysłowych Hrabstwa Kent kary nałożono na blisko 2000 ciężarówek.

Okradzione ciężarówki na parkingach

W nocy ze środy na czwartek w okolicy Kassel doszło do serii kradzieży z zaparkowanych ciężarówek.

Konkurs FM Logistic dla studentów

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge.

Pijani kierowcy nie dostali mandatu

W niedzielę wieczorem niemiecka policja sprawdziła na parkingu trzeźwość kierowców ciężarówek.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL