Truck & Bus GmbH

Truck & Bus GmbH

Volkswagen stworzył jedną organizację dla sprzedaży pojazdów ciężarowych i autobusów marek VW, MAN i Scania.

Nosi ona nazwę Truck & Bus GmbH, a jej szefem został Andreas Renschler, który przez dobrą dekadę dowodził Daimler Trucks. Tym samym dotychczasowe ruchy w zakresie przejmowania większościowych pakietów akcji w Scania i MAN (75,28%) zakończył się i nadszedł czas konkretnych kroków.

Na razie Truck & Bus GmbH ma kierować i koordynować współpracę pomiędzy trzema pionami sprzedaży pojazdów użytkowych: MAN Truck & Bus AG, MAN Latin America i Scania AB. Warto podkreślić, że Truck & Bus GmbH obejmuje nie tylko pojazdy marek MAN i Scania, ale także ofertę Volkswagena w zakresie samochodów użytkowych. To razem daje razem potężny udział na światowym rynku, porównywalny tylko z Daimler i Volvo.

Osiągniecie takiego globalnego pułapu było głównym celem zarządu VW, a decyzję o powołaniu nowej organizacji Rada Nadzorcza Volkswagen AG podjęła w dniu 5 maja br. Tym samym akcje Scania AB posiadane przez Volkswagen AG zostały przeniesione do spółki Truck & Bus GmbH. Podobny los spotkał akcje MAN SE, które posiada VW. Szefem nowej spółki został Andreas Renschler, członek zarządu Volkswagena, a Rada Nadzorcza - pod kierownictwem Martina Winterkorna, prezesa Zarządu Volkswagen –składa się z prezesów MAN Truck & Bus AG, MAN Latin America i Scania AB. To oni będą współdecydować o zarządzaniu Truck & Bus GmbH.


4trucks.pl / volkswagenag.com

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL