Ponad 2000 sprzedanych hybrydowych autobusów Volvo

Ponad 2000 sprzedanych hybrydowych autobusów Volvo

Volvo umacnia pozycję lidera w zakresie zelektryfikowanych autobusów.

Sprzedaż hybrydowych autobusów Volvo stanowi osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w drugim kwartale bieżącego roku. Od momentu wprowadzenia pojazdów na rynek w 2010 roku, Volvo Buses sprzedało ponad 2000 autobusów hybrydowych w około 20 krajach. Niższy poziom emisji oraz zużycia energii, a także niski poziom generowanego hałasu są doceniane przez coraz większą liczbę miast na całym świecie.

- Sukces ten ugruntował naszą pozycję globalnego lidera w zakresie autobusów hybrydowych. W miastach na całym świecie zelektryfikowany transport autobusowy postrzegany jest jako wydajne kosztowo rozwiązanie poprawiające jakość powietrza oraz redukujące hałas. Nasze rozwiązanie uatrakcyjnia podróż oraz ulepsza środowisko bez konieczności inwestowania dużych zasobów w nową infrastrukturę - mówi Håkan Agnevall, prezes i dyrektor generalny Volvo Buses.

Dania, Węgry oraz Polska dołączyły do rynków obsługiwanych przez hybrydy Volvo. Największym rynkiem pojedynczym jest Wielka Brytania. Kolumbia, Szwecja, Niemcy, Brazylia oraz Szwajcaria to kolejne kraje, które zakupiły znaczną liczbę autobusów hybrydowych. Najwięcej sprzedanych modeli stanowią autobusy dwuosiowe, podczas gdy autobusy przegubowe to około 60 sprzedanych sztuk. Całkowity wynik sprzedażowy obejmuje nową elektryczną hybrydę Volvo Buses, która została wprowadzona na rynek w 2014 roku i jak dotąd korzystają z niej Hamburg, Sztokholm oraz Göteborg.

Flota w pełni hybrydowych autobusów Volvo Buses obejmuje dwuosiową hybrydę Volvo 7900 Hybrid, przegubową hybrydę Volvo 7900 Articulated Hybrid oraz elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid. Podwozia z układem napędowym z hybryd Volvo stanowią również podstawę brytyjskich autobusów dwupoziomowych oraz wysoko pojemnościowych modeli w Ameryce Południowej i na innych rynkach. Volvo oferuje ponadto kompleksowe rozwiązania obejmujące konserwację całego autobusu wraz z akumulatorami, za ustaloną wcześniej stałą opłatę.

W czerwcu bieżącego roku rozpoczną się regularne przewozy wykorzystujące pierwsze, w całości elektryczne autobusy Volvo w Göteborgu. Autobusy te są częścią ElectriCity - obszernego przedsięwzięcia pomiędzy sektorem korporacyjnym, instytucjami badawczymi oraz agencjami publicznymi, które zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem nowych rozwiązań dla transportu publicznego.

- Nasza kompleksowa flota zelektryfikowanych autobusów pozwala na spełnienie zróżnicowanych wymagań klientów. Uważamy, że miejski transport będzie wymagał różnych rodzajów hybryd, również tych opartych na technologii plug-in oraz autobusów w pełni zelektryfikowanych. W pełni elektryczne autobusy idealnie sprawdzają się w centrach miast, elektryczne hybrydy są świetne w przypadku nieco dłuższych tras, natomiast hybrydy są doskonałe na trasach dolotowych, z których podróżni korzystają, aby dostać się do miasta - mówi Håkan Agnevall.


4trucks.pl / Volvo Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL