Nowa spółka na rynku ubezpieczeń transportowych

Nowa spółka na rynku ubezpieczeń transportowych

W strukturach Optima Logistics Group powstała nowa spółka - Dom Brokerski Optima, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych.

Nowa spółka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska przewoźników drogowych.

Wieloletnie doświadczenie w branży transportowej, znajomość specyfiki pracy przewoźników i ich potrzeb zaowocowała powstaniem Domu Brokerskiego Optima. DB Optima czerpie wiedzę i doświadczenie z działalności Optimy, dlatego doskonale orientuje się w oczekiwaniach i potrzebach klientów branży transportowej. Poszerzenie wachlarza usług oferowanych klientom Optima Logistics Group jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy.

- Rynek jest niezwykle zmienny, dlatego nasza Grupa idzie z duchem czasu i wykazuje się między innymi elastycznością na otaczające środowisko. Mocno skupiamy się na potrzebach naszych klientów i partnerów. Rozwijamy naszą działalność, aby maksymalizować komfort i satysfakcję kontrahentów poprzez różnorodność i kompleksowość oferowanych usług. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki oferującej naszym klientom usługi ubezpieczeniowe - mówi Jarosław Rokicki, prezes Optima Logistics Group.

Unikalne rozwiązania oferowane przez Dom Brokerski Optima zostały wypracowane z CDS Kancelarią Brokerską. Szefem firmy CDS jest Jerzy Różyk, działający w branży ubezpieczeniowej od prawie 30 lat. Efektem tej współpracy jest możliwość zbudowania ochrony ubezpieczeniowej dopasowanej do rzeczywistych potrzeb klientów.

- Jesteśmy świadomi, że tematyka ubezpieczeń nie zawsze jest prosta i przejrzysta. Z tej świadomości wynika istota naszej działalności, czyli zapewnienie bezpieczeństwa opartego na rzetelnie dobranym ubezpieczeniu. Analiza wykonywanej przez klientów działalności oraz ocena ich potrzeb ubezpieczeniowych znacznie usprawnia ten proces, doprowadzając do stworzenia optymalnej oferty. Dom Brokerski Optima powstał po to, aby tworzyć ochronę i bezpieczeństwo podmiotów współpracujących z Optima Logistics Group , ale również budować w środowisku transportowym właściwą świadomość prawną i ubezpieczeniową - mówi Piotr Bojewski, broker ubezpieczeniowy Domu Brokerskiego Optima.

Oferta DB Optima obecnie koncentruje się na ubezpieczeniach dla przewoźników i spedytorów, ubezpieczeniach komunikacyjnych i odpowiedzialności cywilnej oraz innych ubezpieczeniach majątkowych.

Więcej: www.dboptima.pl


4trucks.pl / Optima Logistics Group

Przeczytaj też:
Kontrola kierowców ciężarówek na odległość już niebawem

Kierowców zawodowych na polskich drogach może ukarać kilka organów. To m.in.: policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Ich uprawnienia częściowo się pokrywają.

Bezpłatne testy na Covid-19 przed podróżą do Francji, Danii i Holandii

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii na swojej stronie internetowej bezpłatne testy COVID-19 są dostępne dla kierowców w miejscach doradztwa dla przewoźników.

 

Nowe obciążenia dla przewoźników - kosztowny pomysł nowego zarządcy Myta

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) jest od początku lipca zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Przewoźnik ukarany, na podstawie ustawy o SENT, został uniewinniony

Wyrok sądu uchyla decyzję w sprawie kary SENT nałożonej na przewoźnika.

 

ZMPD przygotowało ankietę, w której zapytało przewoźników, jak oceniają oferowane wsparcie z Tarczy Antykryzysowej

Przewoźnicy oceniają rządowe wsparcie.

 

Coraz więcej transportów drogowych z Chin

Ograniczone możliwości transportu lotniczego i morskiego powodują, że wiele firm transportowych zaczyna rozważać dostawy z Chin droga lądową.

 

Tarcza antykryzysowa w transporcie - jak z niej skorzystać? Szczegóły dotyczące wynagrodzenia pracowników

Polscy przewoźnicy jeżdżą mniej. GITD szacuje spadek liczby ciężarówek na drogach na około 20 proc.

 

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Zaległości celne mogą skutkować zabraniem ciężarówki

Urzędnicy z głównego urzędu celnego w Augsburgu wybrali ciężarówkę chłodnię do kontroli.

 

Wyszukiwarka

Informacje