Sztuka transportu, transport sztuki

Sztuka transportu, transport sztuki

Transport nietypowych ładunków to jedna ze specjalizacji doświadczonego zespołu DSV.

Każdego dnia eksperci project cargo stają przed nowymi wyzwaniami, najczęściej związanymi z dużymi gabarytami lub trudnodostępnymi miejscami docelowymi ładunków. Jednak transport ponadgabarytowej sztuki jest nowym doświadczeniem w portfolio operatora.

SkaterBIRD, bo tak brzmi nazwa tej niezwykłej rzeźby, pokonał wraz z DSV Air & Sea drogę z Chin do Stanów Zjednoczonych. Jak przyznają sami członkowie zespołu odpowiedzialnego za ten transport, był to jeden z najciekawszych ładunków, jaki mieli okazję obsługiwać.

Ważąca blisko 1600 kg rzeźba ze stali nierdzewnej jest projektem artysty Brada Oldhama. Odlana w Chinach, mierząca blisko 7 metrów wysokości oraz 3 metry szerokości pokonała drogę pełną przygód, zanim dotarła do miejsca docelowego w Dallas w USA.

- Lubimy nowe wyzwania, szczególnie jeśli przy okazji mamy możliwość wykonać pracę dla naszej lokalnej społeczności. SkaterBIRD jest imponującą rzeźbą, ogromnie cieszymy się więc, że DSV miało swój wkład w uświetnienie miejskiego krajobrazu Dallas - mówi Ole Iversen, viceprezes DSV Air & Sea w Dallas, który osobiście nadzorował ten niezwykły transport.

Pomimo wielu przeciwności losu gigantycznemu ptakowi, transportowanemu w kontenerze typu open top, nie spadł włos z głowy. Jego podróż wokół Zachodniego Wybrzeża wymagała ominięcia rejonów objętych strajkiem, przepłynięcia przez Kanał Panamski oraz starannego zabezpieczenia, które okazało się bezcenne przy nagłych zmianach pogody na Wschodnim Wybrzeżu. SkatedBIRD napotkał na swojej drodze także kolizję w kanale w Houston, aby wreszcie dotrzeć do Dallas bez najmniejszego uszczerbku.

Obecnie SkaterBIRD zamieszkał w centrum Dallas, otoczony wieloma innymi rzeźbami, spoglądając ze swojego miejsca na panoramę miasta.


4trucks.pl / Grupa DSV

Przeczytaj też:
Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

Awaria naczepy przyczyną wypadku na autostradzie

Niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji, w której uczestnikiem jest ponadgabaryt.

 

Zakaz jazdy dla pojazdu z ładunkiem nienormatywnym

Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska, podczas obowiązywania zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, patrolowali drogi pomorza sprawdzając, czy kierowcy przestrzegają tych przepisów.

Transport dużych szyb

Go Logis, polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym, dla jednego z klientów z branży budowlanej zrealizowała ostatnio kolejne ciekawe zlecenie transportu drogowego.

Polska firma zdobywcą prestiżowej nagrody ESTA Awards 2017
Rozstrzygnięcie najbardziej prestiżowego konkursu w branży transportu nienormatywnego w całej Europie.  Rynek transportowy w Polsce 2016

Co, jak i dokąd transportujemy bada Oferteo.pl DHL transportował most z Polski do Danii

DHL Global Forwarding z sukcesem zrealizował transport mostu stalowego z Polski do Danii. DSV Air Sea najszybciej rosnącym operatorem lotniczym na świecie

DSV Air & Sea od lat wiedzie prym pod względem tempa rozwoju w ramach Grupy DSV, co kwartał realizując z nawiązką wyznaczone cele strategiczne. Grupa DSV przejmie UTi Worldwide Inc.

Grupa DSV podpisała w piątek, 9 października, porozumienie o przejęciu UTi Worldwide Inc.

Wyszukiwarka

Informacje