Kradziona cysterna i papierosy z przemytu w Korczowej

Kradziona cysterna i papierosy z przemytu w Korczowej

W dniu 8 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kradzioną cysternę marki Cardi z 1992 roku.

Ponadto nie dopuścili do przemytu prawie 4500 paczek papierosów. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 60 tys. zł, a wyrobów tytoniowych 57 tys. zł.

W minioną środę funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG kontrolowali cysternę cardi. W trakcie sprawdzania numerów identyfikacyjnych ujawnili ślady ingerencji w pole numerowe VIN. Kierowca (47-letni obywatel Ukrainy) twierdził, że naczepa jest po generalnym remoncie i właśnie wraca nią na Ukrainę. Sprawę przekazano Policji w Radymnie.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej, kontrolując pojazdy poruszające się od granicy w głąb kraju, ujawnili w dostawczym fiacie ducato przemyt 4 460 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar był ukryty w specjalnie skonstruowanej skrytce pod płytą podłogową. Wartość kontrabandy wynosi ponad 57 tys. zł.

Wobec kierowcy fiata ducato, mieszkańca Podkarpacia, funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie karno-skarbowe. Zabezpieczony towar ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL