GEFCO obchodzi trzydziestolecie swojej działalności w Hiszpanii

GEFCO obchodzi trzydziestolecie swojej działalności w Hiszpanii

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej ostatnich lat, firma nie tylko wykazała się dużą konkurencyjnością, ale także zdołała utrzymać swoją czołową pozycję jednego z trzech największych graczy w sektorze logistycznym.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło dziennikarzy czołowych tytułów prasy krajowej oraz przedstawicieli oddziału GEFCO Hiszpania, a także Prezesa Zarządu Grupy GEFCO, Luca Nadala. Dodatkową okazją do świętowania było mianowanie Juliána Navarro nowym Dyrektorem Generalnym GEFCO Hiszpania.

Hiszpania w czołówce Grupy GEFCO
GEFCO Hiszpania jest jednym z pierwszych oddziałów Grupy GEFCO. Początek działalności firmy na hiszpańskim rynku logistycznym przypada na 1985 r. i, od tego czasu, GEFCO Hiszpania wypracowało sobie pozycję jednego z liderów sektora logistyki, osiągając w samym 2013 roku obroty rzędu 310 milionów euro; stanowi to ponad 7% dochodów całej Grupy.

Na przestrzeni trzydziestu lat swojej działalności, GEFCO Hiszpania nie tylko rozszerzało regularnie swoją sieć dostaw, wzbogacaną o coraz to nowszy zakres usług, ale też zgromadziło w swoim portfolio wachlarz Klientów, który liczy sobie dziś 5 500 firm. Rozwój firmy przyczynił się do powstania 36 centrów logistycznych w których znalazło pracę 839 pracowników. GEFCO Hiszpania jest w stanie zarządzać nieprzerwanie logistyką dużych koncernów przemysłowych w ramach różnorodnych sektorów: zaczynając od dóbr konsumenckich (Dia, Alcampo), elektronicznych i lotniczych przez motocyklowe oraz z dziedziny zdrowia i urody, na motoryzacyjnych kończąc (Delphi, Fiat, Chrysler, jak również jeden z pierwszych Klientów PSA Peugeot Citroën).

GEFCO Hiszpania, doceniane za niezawodność świadczonych usług, szczyci się doświadczeniem zdobytym w obszarze logistyki motoryzacyjnej, uchodzącej obecnie za obszar wyjątkowo wymagający. Aby sprostać postępującemu procesowi globalizacji, wytyczanym coraz to nowym trasom przemysłowego przepływu towarów oraz potrzebom Klientów, lokalnych i zagranicznych, hiszpański oddział Grupy zmuszony jest pokonywać różne złożone i globalne utrudnienia.

GEFCO Hiszpania zapewnia więc swoim Klientom cały zakres zintegrowanych usług w ramach oferty Grupy m.in. wysokiej jakości usługi o wartości dodanej w zakresie magazynowania towarów, transport drogą lądową, morską i powietrzną, logistykę dla motoryzacji, a także świadczenia celne i podatkowe. Taka kompleksowość oferty pozwala zapewniać odpowiednie wsparcie łańcucha logistycznego i proponować Klientom rozwiązania szyte na miarę ich najbardziej wymagających potrzeb w tym obszarze.

Dobre wyniki pomimo trudnych warunków rynkowych
Logistyka, jeden z najważniejszych sektorów gospodarki hiszpańskiej, stanowi 5,5% PKB tego kraju. Obroty rynkowe rzędu 3,6 miliarda euro osiągnięte w 2013 roku przez 175-ciu najważniejszych graczy na rynku, powodują, że jest to też sektor wysoce konkurencyjny. GEFCO Hiszpania obsługuje 9,5% jego wartości.

Ponadto, kolejne znaczące sukcesy w 2014 r. utwierdziły GEFCO Hiszpania na pozycji lidera w swojej dziedzinie: podpisanie umów z koncernami o zasięgu światowym (World Duty Free Group, DFG i jego oddział Pavestone), rozpoczęcie transportów z użyciem temperatury kontrolowanej (współpraca z Panstar), nowa oferta transportu kolejowego FVL (Logistique des Véhicules Finis). Dodatkowo, podpisanie kolejnych umów o współpracy z dużymi firmami należącymi do różnych sektorów przemysłowych (High & Heavy, spożywczy, detaliczny) jest dowodem na szeroki wachlarz usług GEFCO Hiszpania zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym.

Hiszpański oddział GEFCO zyskał także na poprawie kondycji sektora motoryzacyjnego, który m.in. dzięki rządowemu programowi wsparcia tej gałęzi przemysłu (Pive) pozwolił na zwiększenie dynamiki sprzedaży aut w 2014 roku (855 308 zarejestrowanych rocznie pojazdów, czyli wzrost o 18,4 % w porównaniu do 2013 r.).

Nowe wyzwania w zgodzie z planami rozwoju Grupy
Oddział GEFCO Hiszpania odgrywa także kluczową rolę w zakresie działań Integratora Procesów Logistycznych 4 PL w ramach umowy podpisanej na okres 7 lat z General Motors, który powierzył GEFCO zarządzenie i optymalizację kompletnego łańcucha dostaw na terenie Europy i Rosji. Kontrakt, którego zakres dotyczy ponad miliona pojazdów rocznie, sytuuje GEFCO Hiszpania w pierwszym szeregu firm, jeśli chodzi o zapewnienie integralności dostaw w sektorze motoryzacyjnym na terenie Europy. GEFCO Hiszpania, w myśl strategii przyjętej przez całą Grupę, dokłada równocześnie starań, by nieustannie inwestować w systemy informacyjne, jako gwarant zwiększonej konkurencyjności. Wszystko to, aby zapewnić swoim Klientom możliwość śledzenia i optymalizacji łańcucha dostaw.

Rok 2015 jest dla GEFCO Hiszpania czasem zmiany w obszarze kadry zarządzającej : Julián Navarro zastąpił na czele oddziału odchodzącego na zasłużoną emeryturę Dulsé Díaza. 49-letni Julián Navarro dołączył do Grupy GEFCO w 1988 roku i dotychczas zarządzał oddziałami w Argentynie i Chile ( lata 2009-2014). Navarro zamierza oprzeć swoje zarządzanie na bogatym doświadczeniu zdobytym na przestrzeni ostatniego trzydziestolecia oraz planuje iść ścieżką obraną przez swojego poprzednika, a więc stawiać sobie za cel zwiększanie konkurencyjności i produktywności hiszpańskiego oddziału GEFCO.

- GEFCO Hiszpania odgrywa kluczową rolę dla całej Grupy: zdobyte doświadczenie i położenie geograficzne daje nam wyjątkowe możliwości rozwoju i zapewnienia skutecznej wymiany handlowej z krajami Maghrebu i Ameryki Łacińskiej. Dlatego też przyjęta strategia różnicowania palety usług i motywowania współpracujących z nami zespołów wpisuje się w politykę strategiczną całej Grupy GEFCO, która planuje podwoić swoje dochody do 2020 roku - przyznał Luc Nadal, dyrektor zarządzający Grupy GEFCO.


4trucks.pl / GEFCO Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL