Święta na drogach - 217 wypadków i 23 zabitych

Święta na drogach - 217 wypadków i 23 zabitych

Podczas Świąt Wielkanocnych na polskich drogach policja zatrzymała 1118 nietrzeźwych kierowców. W 217 odnotowanych wypadkach zginęły 23 osoby. 

Kilkanaście tysięcy policjantów od piątku przeprowadziło dziesiątki tysięcy kontroli. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, a także m.in. na stan techniczny aut, dostosowanie prędkości i sposób przewożenia dzieci. Tylko w poniedziałek policja zatrzymała 312 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Analogiczny wynik odniosły kontrole przeprowadzone w sobotę. Najwięcej wypadków odnotowano podczas świątecznych powrotów - w Poniedziałek Wielkanocny w 32 wypadkach zginęło 7 osób. Najspokojniejsza okazała się niedziela.

Tegoroczne statystyki są jednak lepsze od ubiegłorocznych - rok temu w 293 wypadkach zginęły 33 osoby, a policja zatrzymała ponad 1300 pijanych kierowców. Spadek liczby nietrzeźwych kierowców to dobry znak. Jak oceniają eksperci, kierowcy coraz bardziej świadomie podchodzą do tematu trzeźwości na drodze. - Coraz więcej osób sięga po alkomat lub jednorazowy alkotest - mówi Michał Grząbka z firmy Certen. Jak pokazują statystyki większość pijanych kierowców na polskich drogach to ci jeżdżący na kacu - ponad 70 procent. Dlatego ważne jest, żeby nie ufać tylko własnej ocenie i przed ruszeniem w drogę sprawdzić, czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu.

Niestety podczas świąt doszło do kilkudziesięciu tragicznych wypadków. Na Podlasiu w miejscowości Osowy Grąd, na drodze krajowej nr 8 Augustów - Białystok doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego, które po zderzeniu stanęły w płomieniach i spłonęły. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło trzy osoby. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz personalia kierowców.

W niedzielę wielkanocną na DK 51 pod miejscowością Miłogórze doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. W wypadku rannych zostało 5 osób, z czego dwie ciężko. Pomimo reanimacji jedna zmarła, drugą pogotowie lotnicze zabrało do szpitala w Olsztynie.

Już po świętach, w nocy z poniedziałku na wtorek, kierowca ciężarówki jadący z 24 paletami piwa uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A4, przebił je i zakopał się na poboczu. Jak się okazało, miał we krwi 1,6 promila alkoholu. Po wypadku ruch w kierunku Krakowa obywał się jednym pasem.


4trucks.pl / Certen

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL