Trzy kradzione pojazdy

Trzy kradzione pojazdy

W ciągu dwóch dni funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG udaremnili wywiezienie z kraju trzech kradzionych pojazdów, których łączną wartość oszacowano na prawie 200 tys. zł.

W dniu 2 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej, podczas kontroli granicznej samochodu ciężarowego z naczepą marki JANMIL (rok prod. 2006), stwierdzili ingerencję w numer VIN w naczepie. Wartość naczepy oszacowano na 60 tysięcy złotych. Pojazd oraz kierowcę samochodu ciężarowego - 31-letniego obywatela Ukrainy - zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna.

Tego samego dnia, również w przejściu granicznym w Korczowej, zatrzymano samochód osobowy marki Audi A5. Funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd został skradziony w marcu tego roku na terytorium Węgier. Samochodem próbował wyjechać na Ukrainę 32-letni obywatel Węgier. Wartość audi oszacowano na 80 tysięcy złotych. Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna.

W dniu 3 kwietnia funkcjonariusze z Medyki udaremnili wywiezienie z Polski kradzionego samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Przy pomocy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że samochód został skradziony w listopadzie 2014 roku na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu to 45 tysięcy złotych. Pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji z KMP w Przemyślu.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL