WITD: Sobotnie ważenie pojazdów w Łodzi

WITD: Sobotnie ważenie pojazdów w Łodzi

W dniu 28 marca br. inspektorzy z WITD w Łodzi przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łodzi.

Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz ładunków zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie parametrów dotyczących masy i nacisków na osie pojazdów. W tym celu zatrzymane do kontroli pojazdy zostały zważone na wadze przy ulicy Papierniczej na Widzewie.

Inspektorzy do kontroli zatrzymali łącznie 9 pojazdów, w tym 8 skierowano na wagę. Kontrolą zostały objęte również pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W trzech przypadkach pojazdów o d.m.c. do 3,5 tony inspektorzy ujawnili znaczne przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej. Rekordzista miał przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą o 2,32 tony, czyli ważył łącznie 5,82 tony zamiast dopuszczalnej 3,5 tony. W związku z powyższym na kierowców nałożono w sumie 6 mandatów karnych na łączną kwotę 1950 zł oraz wszczęto jedno postępowanie administracyjne wobec przewoźnika, które może zakończyć się karą nawet w kwocie 15000 zł w związku ze stwierdzonym przekroczeniem kontrolowanego pojazdu i brakiem odpowiedniego zezwolenia. Zatrzymano jeden dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone podobne kontrole połączone z ważeniem pojazdów w celu wyeliminowania przeciążonych pojazdów, które stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


4trucks.pl - WITD Łódź

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Konkurs Valeo

Niedawno, na łamach naszego portalu, publikowaliśmy artykuł dotyczący wymiany sprzęgła w pojeździe ciężarowym.

UE: przepisy dotyczące wymiarów i obciążeń pojazdów

Komisja Europejska wzywa Polskę, Niemcy i Słowenię do pełnego wdrożenia do ustawodawstwa krajowego przepisów UE w sprawie maksymalnych obciążeń i wymiarów określonych pojazdów drogowych.

Czy będzie można zdalnie wyłączyć ciężarówkę?

Brytyjscy naukowcy pracują nad takim rozwiązaniem. Pojazdy ciężarowe w Polsce są przeciążone

Czy lekarstwem okaże się system ważenia pojazdów w ruchu?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL