STAR powraca

STAR powraca

W Niepołomicach, w halach produkcyjnych, gdzie obecnie odbywa się montaż modeli TGX i TGS, trwają przygotowania do ponownego uruchomienia produkcji samochodu ciężarowego STAR 944.

Jak mówi Marta Stefańska, odpowiedzialna w firmie MAN Truck & Bus Polska za komunikację - decyzja o ponownym podjęciu produkcji zapadła pod koniec ub. roku na skutek licznych zapytań ze strony klientów. Polacy z dużym sentymentem podchodzą do marki, która niegdyś królowała na polskich szosach.

- Zanim na dobre ruszy produkcja należy najpierw dokonać niezbędnych modernizacji tak, aby STAR 944 spełniał wszystkie obecne wymogi homologacyjne - dodaje Tomasz Doktorski, Product Manager MAN Truck & Bus Polska. - Samochód będzie wyposażony w jednostkę napędową Euro 6 oraz do wyboru jedną z dwóch skrzyń biegów: manualną i zautomatyzowaną ZF.Pierwsze seryjne samochody opuszczą niepołomicką fabrykę jeszcze przed wakacjami. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, na specjalne życzenie pasjonatów można będzie dokonać konwersji podwozia STAR 944 na model STAR 200. Kabiny pojazdów dostępne będą w kolorach: zielonym, czerwonym i niebieskim. MAN Truck & Bus Polska liczy także na zamówienia z wojska. Dla armii przewidziana będzie wersja pojazdu 944 SM mogącego pokonywać przeszkody wodne do wysokości 3m.

(MB)

 

Powyższy tekst był informacją Prima Aprilisową - 1.04.2015  :)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL