Yanosik zastąpi kamerę samochodową

Yanosik zastąpi kamerę samochodową

W ostatnim czasie wideorejestratory biją rekordy popularności. Stały się modnym gadżetem, który jednocześnie jest bardzo praktyczny.

Dzięki nagrywaniu trasy zyskujemy dowód w razie kolizji, co pozwoli zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Czy kamera samochodowa jest droga? A może wcale nie trzeba za nią płacić?

Dlaczego warto mieć kamerę?
W sieci można znaleźć coraz więcej filmów nagrywanych na trasie, którymi kierowcy chętnie się dzielą. Nierzadko udaje im się nagrać ciekawe sytuacje na drodze. Kamerki samochodowe służą jednak nie tylko do chwalenia się swoimi nagraniami w internecie, ale przede wszystkim do udokumentowania ewentualnych niebezpiecznych sytuacji, jak kolizje czy wypadki. Takie nagrania mogą stanowić również dowód w sprawie i wskazać, kto zawinił w danej sytuacji. Nic więc dziwnego, że tego typu urządzenia coraz częściej można spotkać w autach. Zwiększają one poczucie bezpieczeństwa kierowców w dwojaki sposób. Dzięki nim nie tylko łatwo im przedstawić dowód swojej niewinności i zaoszczędzić pieniądze, ale znaczenie ma również powszechność wideorejestratorów. Im więcej jest ich na naszych drogach, tym więcej kierowców będzie bardziej kontrolowało swoje zachowanie na drodze, w obawie przed nagraniem ich poczynań.

Wideorejestrator za darmo
Ceny wideorejestratorów są bardzo zróżnicowanie, ze względu na jakość nagrania i dodatkowe opcje, które oferują. W zasadzie każdy znajdzie więc urządzenie na własną kieszeń. Ale czy inwestowanie w dodatkowy sprzęt jest konieczne? Nie dla posiadaczy smartfonów! Aplikacje mobilne, dzięki wykorzystaniu kamerki w telefonie, mogą wesprzeć kierowców również w zakresie wideorejestracji. Teraz w funkcję kamery samochodowej wyposażona została również bezpłatna aplikacja Yanosik.

Yanosik nagrywa drogę
Najpopularniejszy komunikator dla kierowców stał się dzięki temu jeszcze wszechstronniejszym asystentem dla zmotoryzowanych. Obecnie łączy już w sobie funkcje komunikatora, nawigacji omijającej korki oraz wideorejestratora. Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników korzystających z aplikacji na Androidzie. Filmy nagrywane są w pętli i zapisywane w pamięci telefonu. Z czasem starsze nagrania nadpisywane są nowymi. Istnieje możliwość zabezpieczenia przed skasowaniem nagrania z 1-5 ostatnich minut. Aplikacja umożliwia również opublikowanie swojego nagrania w profilu na portalu społecznościowym.


4trucks.pl / Creandi.pl

Przeczytaj też:
Kamera zamiast lusterka wstecznego? W USA to możliwe!

Federalne Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Motorowego w USA (FMCSA) zatwierdziło wniosek, który pozwoli ciężarówkom zastąpić tradycyjne wsteczne lusterka systemem kamer.

Pierwsza nawigacja samochodowa z wbudowaną kamerą

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd., prezentuje dēzlCam – pierwsze urządzenie nawigacyjne dla kierowców ciężarówek z wbudowaną kamerą samochodową. Zbieraj punkty VITAY za jazdę z Yanosikiem

Pierwszy cel społeczny Yanosik zrealizował już w styczniu. Rysiek uzyskał 100 tys. pobrań

9 miesięcy od premiery darmowy ostrzegacz od NaviExpert uzyskał 100 tys. pobrań z aplikacji Google Play. Jego użytkownicy każdego dnia okrążają z nim kulę ziemską, pokonując dystans równika - ponad 44 tys. km! Yanosik na podium najlepszych aplikacji w Polsce

Najpopularniejszy polski projekt społecznościowy dla kierowców, Yanosik, okazał się najpopularniejszy także w głosowaniu Internautów na Mobile Trends Awards 2014. Ruszyła licytacja - Yanosik na sprzedaż

Popularny Yanosik - największy w Polsce system drogowego wsparcia - w ciągu kilku lat stworzył ponad 2-milionową, aktywną społeczność. Wspólna akcja AmberOne i Yanosika

Podróżowanie autostradą to zdecydowanie najszybszy i najbardziej komfortowy sposób przejazdu. Jak można sprawdzić, że będzie jeszcze bardziej przyjazny kierowcom? Nowy portal Yanosika - kierowcy złożą masowe odwołania?

W 2013 roku straż miejska i gminna wystawiła 940 551 mandatów na podstawie zdjęć z fotoradarów, na kwotę ponad 160 milionów złotych. Mio z alkomatem

Pijani kierowcy to problem dotykający wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Polsce to zjawisko jest wciąż silne, mimo zapewnień o zmniejszającej się skali tego problemu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL