Aplikacja Parckr przewiduje, gdzie kierowcy ciężarówek mogą bezpiecznie parkować

Aplikacja Parckr przewiduje, gdzie kierowcy ciężarówek mogą bezpiecznie parkować

Firma Parckr wprowadziła dziś na rynek aplikację na smartfony dla kierowców samochodów ciężarowych jeżdżących na trasach międzynarodowych.

Po upływie dozwolonego przepisami czasu jazdy kierowcy ciężarówek w Europie trafiają czasem na zatłoczone lub niebezpieczne miejsca postojowe. Aplikacja Parckr informuje kierowców ciężarówek, gdzie na danej trasie mogą znaleźć bezpieczny i wygodny parking lub postój dla samochodów ciężarowych. Aplikacja prognozuje zajętość parkingów, umożliwiając kierowcom wcześniejsze planowanie postoju i unikanie zatłoczonych parkingów dla samochodów ciężarowych. Parckr obejmuje ponad 2000 parkingów w krajach Beneluksu, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Francji. Aplikacja Parckr na Androida i iOS jest bezpłatna i dostępna w języku angielskim, niemieckim, francuskim, polskim i holenderskim.

Parckr jest pierwszą aplikacją na smartfony, która potrafi przewidywać zajętość miejsc na europejskich parkingach dla samochodów ciężarowych. - Prognozy Parckr oparte są na pomysłowym modelu komputerowym, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i analizę wielkich zbiorów danych. System łączy dane z oprogramowania do śledzenia floty oraz informacje dostarczane przez użytkowników i na ich podstawie informuje kierowców samochodów ciężarowych, gdzie mogą zaparkować swój pojazd. Informacje przesyłane przez kierowców w ramach aplikacji są natychmiast używane do ulepszenia prognoz.- powiedział Tom van de Ven z Parckr.

Aplikacja Parckr zapewnia także kierowcom ciężarówek aktualne informacje na temat wyposażenia i udogodnień dostępnych na parkingach i postojach dla samochodów ciężarowych, takich jak restauracje, toalety, prysznice, Wi-Fi, oświetlenie itd. Oceniając i recenzując wyposażenie parkingów, kierowcy samochodów ciężarowych pomagają swoim kolegom kierowcom i stale ulepszają usługę Parckr.  - Kierowcy ciężarówek zasługują na uznanie za ich ważną pracę i dlatego chcemy zaoferować im najlepsze aplikacje, jakie uda nam się stworzyć. Włożyliśmy wiele pracy w tę aplikację i mamy nadzieję, że spodoba się ona kierowcom ciężarówek tak bardzo jak nam.- powiedział Tom van de Ven.

Projekt Parckr otrzymuje wsparcie od holenderskiego Ministerstwa Infrastruktury i Środowiska. Dane referencyjne zbierane są w czasie rzeczywistym przez czujniki Tinynode liczące samochody ciężarowe. Od dzisiaj aplikację Parckr można pobrać bezpłatnie z App Store firmy Apple oraz Google Play!

Linki do App Store:
https://itunes.apple.com/nl/app/parckr/id933813208?l=en&;mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.parckr.app
Animacja wyjaśniająca działanie aplikacji Parckr: https://www.youtube.com/watch?v=ovNVdDuxVuQ


4trucks.pl / Parckr

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL