Wspólne konstruowanie

Wspólne konstruowanie

W środę 4 marca Alcopper Trans Logistics z Katowic odebrał w Wieluniu 14 zestawów Wieltonu. Uroczystość połączona była z wydaniem przewoźnikowi podwozi DAF XF FAR.

Alcopper współpracuje z Wieltonem od pięciu lat. To właśnie w 2010 roku zamówił w Wieltonie pierwsze 5 naczep. Podczas ich eksploatacji właściciel Alcoppera - Przemysław Lis - zasugerował dodatkowe rozwiązania techniczne, które mogłyby poprawić funkcjonalność produktu. Wielton nie tylko podjął temat, ale też uwzględnił unowocześnienia, które wpłynęły na efektywność eksploatacji naczep. Dzisiaj przewoźnik z Katowic jest właścicielem 65 produktów Wieltonu: zestawów i naczep z systemem BDE. I właśnie praca nad tym systemem zbudowała zaufanie obu przedsiębiorstw.

- Dlaczego Wielton? Bo poznałem tę firmę z najlepszej strony. W Wieltonie potrafią słuchać aktywnie. Ja mówiłem o swoich potrzebach, oni zamieniali je w nowinki techniczne - powiedział Przemysław Lis - właściciel firmy Alcopper.

- Przemek był nie tylko klientem dla nas, był partnerem w tworzeniu nowego produktu - mówił o wspólnej pracy nad naczepą z rozszerzonym portalem członek zarządu Wielton S.A. Włodzimierz Masłowski.

Ponad 100 samochodów z logiem Alcopper Trans Logistics można spotkać na drogach całej Europy. Klienci przewoźnika najczęściej korzystają z usług w dostawach towaru do krajów Unii Europejskiej. Alcopper stale jest obecny w Wielkiej Brytanii, Skandynawi, Włoszech, Francji, krajach Beneluxu. Podczas uroczystości w Wieluniu, Alcopper Trans Logistics odebrał 14 zestawów Wieltonu.

Zestaw, podobnie jak kurtyna, ma przystosowanie do transportu różnego rodzaju towarów, posiada w opcji przystosowanie do transportu opon, spełnia normy VDI oraz ADR. Opcją w zestawie jest również system przejazdowy oraz dach podnoszony. Optymalna pojemność załadunkowa to 120,06 m3. Kontakt z odbiorcą oraz badania nad rozpoznaniem jego oczekiwań pozwalają Wielton S.A, ukierunkować złożony proces projektowania w taki sposób, aby powstały produkt był dopracowany w każdym szczególe.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).