Generalny Pomiar Ruchu na drogach wojewódzkich

Generalny Pomiar Ruchu na drogach wojewódzkich

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął postępowanie przetargowe na przeprowadzenie Generalnego Pomiaru Ruchu na drogach wojewódzkich Pomorza Zachodniego w 2015 roku. Pierwszy pomiar rozpocznie się 17 marca.

Do przetargu ogłoszonego przez ZZDW w Koszalinie stanęło pięć firm proponujących odrębne ceny za wykonanie pomiaru na terenie działania każdego z siedmiu Rejonów dróg.

Najkorzystniejszą ofertę na pomiary na terenie RDW w Białogardzie, Chojnie, Drawsku Pomorskim, Gryficach, Pyrzycach i Stargardzie Szczecińskim złożyło Przedsiębiorstwo Wektra ze Szczecinka. Na terenie RDW w Koszalinie pomiary przeprowadzi firma Workitout z Gdańska.

W województwie zachodniopomorskim wyznaczono w sumie 137 punktów pomiarowych na drogach wojewódzkich, podzielono je na trzy typy. Na terenie każdego RDW wyznaczono od 16 do 24 miejsc pomiaru, a najwięcej na terenie RDW w Białogardzie i Gryficach.

Zgodnie z wytycznymi GPW 2015 na drogach wojewódzkich i kalendarzem pomiarów ustalonym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, roczny cykl pomiarowy będzie się składał z sześciu pomiarów, w tym pięciu okresów dziennych oraz jednego nocnego.

Łączny koszt przeprowadzenia Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 na drogach wojewódzkich w województwie zachodniopomorskim to ponad 364,5 tys. zł.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL