Samochody naszpikowane kontrabandą

Samochody naszpikowane kontrabandą

Nielegalne papierosy o szacunkowej wartości rynkowej blisko 100 tys. zł przechwycili funkcjonariusze celni z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy.

Kontrabanda była ukryta w osobowym chevrolecie na białoruskich numerach rejestracyjnych oraz w 4 kołach jezdnych naczepy polskiej ciężarówki.

Najpierw funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy skontrolowali chevroleta, którego kierowcą był 31-letni obywatel Białorusi. Podczas dokładnego sprawdzania pojazdu okazało się, że cały samochód naszpikowany jest tytoniową kontrabandą. 1,5 tys. paczek przemycanych papierosów celnicy znaleźli m.in. w desce rozdzielczej, progach, nadkolach a nawet w obudowach lamp pojazdu.

Kolejny przemytnik wpadł również na przejściu granicznym w Kuźnicy. Podczas prześwietlania rentgenowskiego polskiej (z pozoru pustej) ciężarówki podejrzenia celników wzbudziły 4 koła jezdne naczepy samochodu ciężarowego. Po ich zdemontowaniu okazało się, że zamiast powietrza znajduje się w nich ponad 7 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Przeciwko kierowcom obu pojazdów Służba Celna wszczęła postepowania karne skarbowe. Przemytnikom grozi wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru. Obywatel Białorusi musi się także liczyć z utratą samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy, natomiast 51-letni Polak zapewne straci naczepę wykorzystaną do ukrycia papierosów.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL