Nielegalne papierosy nie wjechały do Unii Europejskiej

Nielegalne papierosy nie wjechały do Unii Europejskiej

Dwie ciężarówki z nielegalnymi papierosami zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Dorohusku.

Kontrabanda ukryta była wśród przewożonego węgla drzewnego oraz w podłodze naczepy. Ciężarówki wiozły ładunki z Ukrainy do Polski.
Podejrzeń co do zawartości jednej z nich celnicy z komórki zwalczania przestępczości nabrali po prześwietleniu pojazdu urządzeniem RTG.

Uzyskany w wyniku skanowania obraz sugerował, że poza zadeklarowanym do odprawy celnej węglem drzewnym w ciężarówce prawdopodobnie ukryte są też papierosy.

Funkcjonariusze dokonali więc bardziej wnikliwego sprawdzenia. Ich przypuszczenia sie poptwierdziły.W workach znajdował się nie tylko legalny węgiel drzewny, ale też papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W tej sytuacji rozładunek ważącego ponad 22 tony towaru okazał się koniecznością. Celnicy przeszukali worek po worku i naliczyli 25 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej przekraczającej 300 tys. zł.

Druga z wykorzystanych do przemytu ciężarówek przewoziła makuchy opałowe ze słonecznika. Do przemytu wykorzystano tu elementy konstrukcyjne podłogi naczepy. Celnicy obliczyli, że podłoga skrywała ponad 3,5 tys. paczek papierosów wartych niemal 50 tys. zł.

Obie ciężarówki należały do polskich firm przewozowych. Postępowanie karne skarbowe w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL