IVECO potwierdza przyjęcie roli Oficjalnego Dostawcy Sky Racing Team VR46

IVECO potwierdza przyjęcie roli Oficjalnego Dostawcy Sky Racing Team VR46

Logo IVECO po raz kolejny pojawi się na kombinezonach zawodników Sky Racing Team VR46 startujących w Mistrzostwach Świata Moto3.

Moto3 to kategoria juniorów Mistrzostw Świata MotoGP, w której rywalizują wschodzące gwiazdy wyścigów motocyklowych. Marka IVECO potwierdziła swoją rolę Oficjalnego Dostawcy zespołu, który został utworzony przez czołową europejską firmę z branży rozrywkowej Sky razem z firmą VR46 należącą do międzynarodowego mistrza sportu motocyklowego Valentino Rossi.

W najbliższej edycji Mistrzostw Świata Moto3, która rozpocznie się od Grand Prix Kataru w Doha w niedzielę 29 marca 2015 r., zespół będzie ścigał się na motocyklach KTM.

Podobnie jak w ubiegłym roku IVECO dostarczy dwa czarne pojazdy Stralis Hi-Way Euro VI z 500-konnymi silnikami. Stralis, należący do linii ciężkich pojazdów IVECO, wyróżnia się niezawodnością, niskim zużyciem paliwa, jakością i wysoką wartością dla klienta. Oba pojazdy zostaną oznakowane barwami zespołu. Jeden z nich będzie służył do transportu materiałów i jako mobilny warsztat, a drugi będzie spełniał funkcje reprezentacyjne.

Pojazdy są wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne podnoszące komfort pracy kierowcy, w tym fotele Hi-Comfort, oraz najlepsze pokładowe systemy telematyczne, takie jak Iveconnect, czyli ekskluzywny system IVECO łączący funkcje multimedialne, nawigację i dostęp do usług wspomagających prowadzenie pojazdu w jednym urządzeniu. W samochodach zamontowano także zwiększające bezpieczeństwo jazdy adaptacyjne tempomaty. Umożliwiają one utrzymywanie stałej prędkości zaprogramowanej przez kierowcę, ostrzegając go jednak o nadmiernym przybliżeniu się do pojazdu poprzedzającego.

IVECO wspiera Sky Racing Team VR46 już drugi rok z rzędu. Zawodnikami zespołu są dwaj Włosi: Romano Fenati z Le Marche i Alessandro Migno z regionu Emilia-Romania. Menedżerem zespołu jest Hiszpan Pablo Nieto urodzony w 1980 r.

IVECO będzie towarzyszyło Sky Racing Team VR46 we wszystkich europejskich etapach mistrzostw. Współpraca ta jest potwierdzeniem silnych więzi marki ze światem sportu - nawet w najbardziej ekstremalnym wydaniu - oraz perfekcyjną syntezą energii i entuzjazmu, a także dyscypliny i ducha zespołu.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL