Optima na Targach Pracy Transportu i Logistyki

Optima na Targach Pracy Transportu i Logistyki

W dniu 5 marca 2015 r. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbyły się Targi Pracy Transportu i Logistyki, w których udział wzięła Optima Logistics Group i inne firmy transportowe.

Targi skierowane były do studentów i absolwentów kierunków związanych z transportem i logistyką oraz do wszystkich innych osób zainteresowanych pracą w tej branży.

Targi Pracy odbyły się po raz piąty i były połączone z XIV edycją Forum Młodej Logistyki - największą konferencją angażującą studentów z całej Polski oraz wpływowych przedstawicieli firm branży TSL. Młodzi ludzie uczestniczący w tym spotkaniu mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm, w których w przyszłości chcieliby pracować lub odbyć praktyki zawodowe.

Stoisko Optimy cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów. Do dyspozycji odwiedzających był zespół trzech osób, który rozmawiał z potencjalnymi pracownikami oraz przybliżał im zasady współpracy i specyfikę pracy w firmie spedycyjnej.

Optima ma szeroką ofertę płatnych praktyk i staży w następujących działach: Spedycja Międzynarodowa i Krajowa, Administracja, Windykacja, Księgowość, Marketing, IT oraz w dziale Personalnym. Najzdolniejsi stażyści mają możliwość zatrudnienia w Optimie.

Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszyła się oferta praktyk i staży w dziale Spedycji Międzynarodowej i Krajowej. Absolwenci Politechniki Warszawskiej aplikowali natomiast na stanowisko Młodszego Spedytora Międzynarodowego.

Podczas targów 4 osoby wygrały gwarantowany staż w Optimie w dziale Spedycji. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące spółki i zostać wylosowanym przez pracownika działu Personalnego. Konkurs cieszył się dużą popularnością i entuzjazmem, wzięło w nim udział ponad 150 osób.

Obecność na branżowych imprezach jest korzystna dla obydwu stron. Firmy pozyskują młodych, zaangażowanych pracowników, a studenci mają okazję podjąć wiele ciekawych rozmów nt. pracy i rekrutacji oraz zdobyć doświadczenie zawodowe w cenionych firmach działających w branży TSL.


4trucks.pl / Optima Logistics Group

Przeczytaj też:
Przedsiębiorcy wybierając firmowe auta, patrzą przede wszystkim na cenę zakupu

Cena jest obecnie głównym kryterium decydującym o wyborze samochodów w firmach z sektora MŚP - wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A.

Ekonomia współdzielenia w przedsiębiorstwach. Czy należy zmienić myślenie?

Co czwarta firma chce dzielić się swoimi maszynami, autami a nawet pracownikami z innymi firmami. Świat idzie w kierunku używania, a nie posiadania, i przedsiębiorcy z sektora MŚP chcą się w ten trend wpisać.

Samochody jak kostki lodu

Kilkadziesiąt samochodów, pokrytych grubą warstwą lodu, zostało rozładowanych ze statku, który 27 grudnia przybył do Władywostoku z Japonii.

Mocna konkurencja na rynku transportowym - jak sobie skutecznie z nią radzić?

Pomimo wielu przeciwności, z którymi muszą się borykać branża TSL, można zaobserwować, że wolumen przewozów u polskich przewoźników systematycznie wzrasta.

Ubezpieczenia OC i AC w 2022 roku - jakie zmiany?

Nie jest wykluczone, że drożejące samochody, części do nich i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Ale także wraz ze wzrostem płacy minimalnej, w przyszłym roku, urosną także kary za brak obowiązkowego OC.

Badanie Verizon Connect

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że dzięki telematyce organizacja pracy jest bardziej wydajna i łatwiejsza. Firmy odnotowują również zmniejszenie liczby wypadków, a 52% – obniżenie kosztów paliwa.

Transport obciążony ponad normę - do udźwignięcia już 1,2 mld zł zobowiązań

Według danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, w pandemii długi firm transportowych wzrosły o 27% i obecnie przekraczają już 1,2 mld zł.

Przedsiębiorcy ustawiają się w kolejkach do firm leasingowych, żeby jeszcze w tym roku rozliczyć leasing. Dlaczego?

Jak szybko zmienić leasing na kredyt samochodowy - podpowiadamy...

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Wyszukiwarka

Informacje