Milionerzy jeżdżą IVECO Daily

Milionerzy jeżdżą IVECO Daily

IVECO Daily, samochód znany ze swej solidności, jest również pojazdem trwałym i długowiecznym.

O jego niezawodności świadczy fakt, że niedawno do serwisu firmy Tranz-Poz w Niepruszewie zgłosili się dwaj właściciele IVECO Daily, w których liczniki wykazały przebieg jednego miliona kilometrów. Zgłaszając się do serwisu właściciele IVECO Daily nie kryli zadowolenia ze swoich pojazdów.

- Firmę transportową prowadzę już 25 lat, a od 20 lat użytkuję wyłącznie IVECO, gdyż pojazdy tej marki całkowicie spełniają moje oczekiwania. Gdy zaczynałem swoją przygodę z transportem IVECO Daily był samochodem, który oferował największą przestrzeń ładunkową w klasie do 3,5 t DMC. Do tej pory Daily jest uważany za pojazd dostawczy o największych możliwościach transportowych - mówi Piotr Kępka, właściciel firmy transportowej FHU Kępka.

- Zajmuję się międzynarodowym transportem ładunków chłodniczych. Obecnie flota liczy kilkanaście IVECO Daily. Moje samochody pokonują setki kilometrów w zmiennych warunkach klimatycznych. Najciężej jest latem, gdy trzeba szybko wykonać zlecenie wioząc towar w stałej temperaturze. IVECO nigdy mnie nie zawiodło i dlatego jestem wierny tej marce - dodaje Paweł Dańczak współwłaściciel firmy F.H.U. Danpol S.C.

Kierowcy oraz właściciele pojazdów wypowiadają się pozytywnie o eksploatacji IVECO Daily chwaląc ergonomię, walory trakcyjne, moc silnika, optymalne zużycie paliwa, dobre hamulce oraz wytrzymałe zawieszenie. Dużym atutem Daily jest mocna konstrukcja podwozia oparta na solidnej ramie.

- Pojazdy zostały zakupione w Polsce w sieci ASO jako nowe w 2007 roku. Podczas pierwszych dwóch lat wizyt w serwisie usługi dotyczyły wyłącznie okresowych przeglądów gwarancyjnych oraz kilku drobnych napraw. W trakcie dalszej eksploatacji samochody miały wykonywane naprawy polegające na wymianie części eksploatacyjnych: tarcz i klocków hamulcowych, sprzęgła, elementów gumowych zawieszenia, czyszczenie układu zasilania silnika, wymianę ogumienia oraz przegląd instalacji elektrycznej - mówi Jarosław Włodarczak, kierownik serwisu Trans-Poz S.A. Dealera IVECO.

Na początku lutego 2015 r. pojazdy zostały poddane szczegółowej weryfikacji na Stacji Kontroli Pojazdów firmy Trans-Poz. Kontrola sprawności poszczególnych układów wypadła pozytywnie ujawniając jedynie usterki eksploatacyjne - niewielkie luzy zawieszenia, drobne wycieki oleju. Ze względu na wzorowy stan techniczny obu samochodów, wynikający z prawidłowej eksploatacji w ciągu całego okresu użytkowania, koszt całkowitej obsługi pokryło IVECO Poland.

- Jesteśmy dumni, że nasze samochodu wzbudzają duże zaufanie wśród klientów. IVECO Daily jest pojazdem niezawodnym i doskonale sprawdza się w codziennej ciężkiej pracy. Pomimo dużych przebiegów samochody te nie tracą na wartości o czym świadczy ich wysoka wartość rezydualna - mówi Michał Fersten, dyrektor Marketingu i Produktu Iveco Poland Sp. z o.o.

IVECO Daily, które przekroczyły milion kilometrów przebiegu to modele 35C15 i 50C15 (homologowany na 3,5 t DMC) wyposażone w 3-litrowe, 16-zaworowe jednostki napędowe z elektronicznym wtryskiem bezpośrednim typu "Common Rail" 2. generacji o mocy 146 KM (350 Nm od 1400 do 2800 obr./min.). Silnik Euro 4 został wyposażony w układ recyrkulacji spalin EGR. Napęd na koła tylne jest realizowany za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni przekładniowej. Podwozie pojazdu zbudowano na podłużnicach ze stalowych profili "C" połączonych rurowymi poprzecznicami. Niezależne przednie zawieszenie stanowią drążki skrętne zamocowane do podłużnicy ramy pojazdu i zintegrowane z teleskopowymi amortyzatorami dwustronnego działania. Zawieszenie tylne oparto na sztywnej belce tylnej osi, do której zamocowano dwupiórowe paraboliczne resory i teleskopowe amortyzatory dwustronnego działania.


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Nielegalnie zatrudnieni obcokrajowcy i płacenie pod stołem kierowcom ciężarówek skończyło się gigantycznymi karami

Firma transportowa z Amersfoort i jej szef zostali ukarani grzywną w wysokości 378 000 euro. Ponadto skonfiskowano ciężarówki firmy, jako depozyt do zabezpieczeń ewentualnych roszczeń.

 

Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne

W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Zaległości celne mogą skutkować zabraniem ciężarówki

Urzędnicy z głównego urzędu celnego w Augsburgu wybrali ciężarówkę chłodnię do kontroli.

 

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, 1-3 kwietnia 2020

Zapraszamy do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 

Pakiet Mobilności - transport ciężki i busy

Jak już powszechnie wiadomo UE opracowuje nowe zasady funkcjonowania transportu drogowego.

 

Pierwszy w Polsce IVECO S-WAY dla firmy Lipiński

Firma PUH Export-Import Adam Lipiński odebrała jako pierwsza w Polsce najnowszy ciągnik siodłowy IVECO S-WAY.

 

Paweł Trębicki - Raben Transport - z odznaczeniem państwowym

Paweł Trębicki, dyrektor generalny oraz wiceprezes Raben Transport, został uhonorowany odznaką Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL