Milionerzy jeżdżą IVECO Daily

Milionerzy jeżdżą IVECO Daily

IVECO Daily, samochód znany ze swej solidności, jest również pojazdem trwałym i długowiecznym.

O jego niezawodności świadczy fakt, że niedawno do serwisu firmy Tranz-Poz w Niepruszewie zgłosili się dwaj właściciele IVECO Daily, w których liczniki wykazały przebieg jednego miliona kilometrów. Zgłaszając się do serwisu właściciele IVECO Daily nie kryli zadowolenia ze swoich pojazdów.

- Firmę transportową prowadzę już 25 lat, a od 20 lat użytkuję wyłącznie IVECO, gdyż pojazdy tej marki całkowicie spełniają moje oczekiwania. Gdy zaczynałem swoją przygodę z transportem IVECO Daily był samochodem, który oferował największą przestrzeń ładunkową w klasie do 3,5 t DMC. Do tej pory Daily jest uważany za pojazd dostawczy o największych możliwościach transportowych - mówi Piotr Kępka, właściciel firmy transportowej FHU Kępka.

- Zajmuję się międzynarodowym transportem ładunków chłodniczych. Obecnie flota liczy kilkanaście IVECO Daily. Moje samochody pokonują setki kilometrów w zmiennych warunkach klimatycznych. Najciężej jest latem, gdy trzeba szybko wykonać zlecenie wioząc towar w stałej temperaturze. IVECO nigdy mnie nie zawiodło i dlatego jestem wierny tej marce - dodaje Paweł Dańczak współwłaściciel firmy F.H.U. Danpol S.C.

Kierowcy oraz właściciele pojazdów wypowiadają się pozytywnie o eksploatacji IVECO Daily chwaląc ergonomię, walory trakcyjne, moc silnika, optymalne zużycie paliwa, dobre hamulce oraz wytrzymałe zawieszenie. Dużym atutem Daily jest mocna konstrukcja podwozia oparta na solidnej ramie.

- Pojazdy zostały zakupione w Polsce w sieci ASO jako nowe w 2007 roku. Podczas pierwszych dwóch lat wizyt w serwisie usługi dotyczyły wyłącznie okresowych przeglądów gwarancyjnych oraz kilku drobnych napraw. W trakcie dalszej eksploatacji samochody miały wykonywane naprawy polegające na wymianie części eksploatacyjnych: tarcz i klocków hamulcowych, sprzęgła, elementów gumowych zawieszenia, czyszczenie układu zasilania silnika, wymianę ogumienia oraz przegląd instalacji elektrycznej - mówi Jarosław Włodarczak, kierownik serwisu Trans-Poz S.A. Dealera IVECO.

Na początku lutego 2015 r. pojazdy zostały poddane szczegółowej weryfikacji na Stacji Kontroli Pojazdów firmy Trans-Poz. Kontrola sprawności poszczególnych układów wypadła pozytywnie ujawniając jedynie usterki eksploatacyjne - niewielkie luzy zawieszenia, drobne wycieki oleju. Ze względu na wzorowy stan techniczny obu samochodów, wynikający z prawidłowej eksploatacji w ciągu całego okresu użytkowania, koszt całkowitej obsługi pokryło IVECO Poland.

- Jesteśmy dumni, że nasze samochodu wzbudzają duże zaufanie wśród klientów. IVECO Daily jest pojazdem niezawodnym i doskonale sprawdza się w codziennej ciężkiej pracy. Pomimo dużych przebiegów samochody te nie tracą na wartości o czym świadczy ich wysoka wartość rezydualna - mówi Michał Fersten, dyrektor Marketingu i Produktu Iveco Poland Sp. z o.o.

IVECO Daily, które przekroczyły milion kilometrów przebiegu to modele 35C15 i 50C15 (homologowany na 3,5 t DMC) wyposażone w 3-litrowe, 16-zaworowe jednostki napędowe z elektronicznym wtryskiem bezpośrednim typu "Common Rail" 2. generacji o mocy 146 KM (350 Nm od 1400 do 2800 obr./min.). Silnik Euro 4 został wyposażony w układ recyrkulacji spalin EGR. Napęd na koła tylne jest realizowany za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni przekładniowej. Podwozie pojazdu zbudowano na podłużnicach ze stalowych profili "C" połączonych rurowymi poprzecznicami. Niezależne przednie zawieszenie stanowią drążki skrętne zamocowane do podłużnicy ramy pojazdu i zintegrowane z teleskopowymi amortyzatorami dwustronnego działania. Zawieszenie tylne oparto na sztywnej belce tylnej osi, do której zamocowano dwupiórowe paraboliczne resory i teleskopowe amortyzatory dwustronnego działania.


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Dachser z bezpośrednim połączeniem ze Strykowa do Holandii

Żółto-niebieskie ciężarówki Dachser wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

CPN powraca...

Modne obecnie powroty do przeszłości i przywoływanie wspomnień z dawnych czasów to jedna ze współczesnych strategii marketingowych. 

Nie pomogą podwyżki zarobków kierowców ciężarówek

Niedobór kierowców ciężarówek w Ameryce zdominował w tym roku nagłówki mediów branży transportu drogowego.

Pojechał pomóc koledze i również zrobili mu kontrolę

Wielokrotnie okazywało się, że nieszczęścia chodzą parami. Tym razem przykład z okolicy Buska Zdroju.

Wielka kompromitacja unijnych urzędników - nierealny zapis ustawy o transporcie utrudni życie wszystkim

Niemieckie organizacje transportowe mocno zmartwione propozycją nowych unijnych regulacji w transporcie

Unia Europejska broni się przed polskim transportem drogowym

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się negocjacje państw Unii w sprawie regulacji transportowych.

Dobry zwyczaj nie pożyczaj - tym bardziej licencji transportowej

Firma pana Nowaka dobrze zna pana Kowalskiego i użycza mu swojej licencji transportowej.

Czerwony alarm pogodowy w Chorwacji, ciężarówka przewróciła się na bok

Narodowy Instytut Hydrometeorologiczny (DHMZ) ogłosił czerwony alarm z powodu burzliwej pogody.

Transport drogowy z Chin do Polski w 13 dni, czy można jeszcze krócej?

Ciężarówka przejechała 7000 km z Chin do Europy w rekordowym czasie 13 dni przecierając szlak drogowy, ale to nie koniec testów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL