Ponad 222 mln zł przychodów ze sprzedaży

Ponad 222 mln zł przychodów ze sprzedaży

W 2014 roku grupa Stalexport Autostrady osiągnęła przychody ze sprzedaży wynoszące 222,5 mln zł oraz zysk netto w wysokości 65,4 mln zł.

EBITDA wyniosła około 178,9 mln zł. - Rok 2014 możemy uznać za stosunkowo dobry - mówi prezes Emil Wąsacz.

Na przychody grupy wpływ miał wzrost natężenia ruchu na autostradzie A4 zarządzanej przez Stalexport Autostrady. Odcinkiem trasy między Katowicami a Krakowem przejechało w 2014 roku o 7,4% pojazdów więcej niż rok wcześniej.

"W 2014 roku odnotowano ponad 7% wzrost natężenia ruchu na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Z kolei przychody z tytułu poboru opłat wzrosły o prawie 8% w stosunku do 2013 roku" - pisze w liście do akcjonariuszy prezes Stalexport Autostrady.

W ubiegłym roku na autostradzie A4 przeprowadzono liczne projekty inwestycyjne, w tym zwiększenie przepustowości Placów Poboru Opłat. W 2104 roku udało się zrealizować zasadniczą część projektu wymiany urządzeń poboru opłat, który pozwolił na wprowadzenie nowych, szybszych sposobów wnoszenia opłat.

- Kluczowy dla grupy kapitałowej projekt zarządzania płatnym odcinkiem autostrady wymaga ponoszenia rozłożonych w czasie nakładów inwestycyjnych. Z tego powodu w grupie nie było dotychczas wypłaty dywidendy z tytułu działalności spółki zależnej Stalexport Autostrada Małopolska - wyjaśnia Emil Wąsacz.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL