WITD: Wyłącznik tachografu w autobusie

WITD: Wyłącznik tachografu w autobusie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku.

W dniu 27 lutego 2015r. w miejscowości Białystok inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, należący do przewoźnika białoruskiego. Pojazdem przewożonych było 44 pasażerów, w tym dzieci.

Podczas oględzin tachografu i jego elementów składowych stwierdzono wyłącznik tachografu. Niedozwolone urządzenie, wpięte w przewody doprowadzające impulsy do urządzenia kontrolno - pomiarowego, służyło do manipulacji czasem pracy kierowcy. Dodatkowo tachograf nie przeszedł wymaganego badania okresowego.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec przedsiębiorcy wykonującego transport drogowy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 6000zł. Kierowca został ukarany mandatami karnymi w wysokości 2500zł.

Pojazd został doprowadzony do warsztatu specjalizującego się w naprawach i przeglądach tachografów, gdzie dokonano naprawy i ponownej legalizacji urządzenia rejestrującego.

Kaucja na poczet kary została opłacona.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL