Europejski konfigurator

Europejski konfigurator

Co 23 minuty ktoś w Europie rozpoczyna konfigurację swojej nowej wywrotki z Wieltonu.

Takie dane zachęciły polskiego producenta naczep i przyczep do ułatwienia dostępu do nowatorskiego programu i zwielokrotnienia jego wersji językowych. Konfigurator wywrotek Wielton S.A. dostępny jest już w dziewięciu językach. Autorski, intuicyjny i graficzny program Wieltonu wspierający sprzedaż naczep to ewenement na skalę Europy.

Prawie 50% stalowych i aluminiowych wywrotek produkowanych w Wieluniu trafia na eksport. Stąd wsparcie sprzedaży tego produktu - zwłaszcza w Europie zachodniej, gdzie Wielton wyraźnie zaznacza swoją obecność. Rozszerzenie konfiguratora o kilka dodatkowych wersji językowych jest niewątpliwie bardzo pomocne. Obecnie graficzny "pośrednik" sprzedaży dostępny jest w wersjach: polskiej, angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, węgierskiej, czeskiej i rumuńskiej.

To pierwszy na rynku europejskim graficzny konfigurator stworzony tak, by był przyjazny dla użytkownika. Kilkoma prostymi krokami prowadzi klienta przez cały proces konfigurowania naczepy. Po raz pierwszy, i jako pierwsi, pozwalamy klientowi zdalnie i samodzielnie skonfigurować wywrotkę. Może to zrobić w każdej wolnej chwili, gdziekolwiek się znajduje.

Klient jest konstruktorem własnego produktu. Z dostępnych elementów układa wywrotkę, która będzie dopasowana do rodzaju przewożonego towaru. Program jest stworzony w oparciu o opinie klientów, ich zapotrzebowanie, które zgłaszali podczas rozmów z handlowcami Wieltonu. Umożliwia projektowanie wywrotki w taki sposób, by na każdym etapie tego procesu wyliczać masę produktu. Klient ma więc możliwość rezygnacji lub zamiany wariantów wyposażenia czy konstrukcji aż do momentu w którym uzyska optymalną dla niego wagę wywrotki. Ma do dyspozycji setki możliwych konfiguracji, od wyboru aluminiowej czy stalowej skrzyni wywrotki, poprzez wybór kubatury, długości ramy, grubości podłóg, po opcje wyposażenia np. wybór marki opon czy rodzaju felg.

Konfiguracja może być zachowana przez klienta lub wysłana handlowcowi do wyceny. W przyszłości planowane jest rozszerzenie konfiguratora na inne rodzaje naczep.

Wg danych CEPiK Wielton wyraźnie wzmocnił swoją pozycję niekwestionowanego lidera w sprzedaży wywrotek. W 2013 r. sprzedał ich w Polsce 224 szt., następny rok zamknął sprzedażą na poziomie 400 szt. Strzałem w dziesiątkę okazała się wprowadzona w marcu seria superlekkich wywrotek MASTER. Kilka miesięcy od tego wydarzenia polski producent rozszerzył ofertę w tym segmencie, zwiększając gamę naczep do ponad 330 konfiguracji.


4trucks.pl / WIELTON SA

Przeczytaj też:
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).